|
Our Media/Results from Nike Holly Duane Raffin Festival of Races
Our ResultsTeam Scores
2013 Results - Nike Holly Duane Raffin Festival of RacesPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 14th 2013, 7:51pm
Website:Click here Results by: Gault Race Management 2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S TEAM RESULTS - DIVISION I
----------------------------------------------------------------------------
1. 104 GRAND BLANC ( 16:43 1:23:34 2:00)
==========================================================
1 1 543 Grant Fisher 11 15:30
2 9 544 Dillyn Foy 12 16:40
3 17 546 Brandon Blake 12 16:55
4 20 545 Nicholas Voth 12 16:59
5 57 547 Jonathan Voth 10 17:30
6 ( 63) 548 Drake Gauthier 11 17:40
7 ( 99) 549 Julian Russell 10 18:25
2. 126 LAKE ORION ( 16:56 1:24:39 0:39)
==========================================================
1 7 46 Kirk Hansen 12 16:33
2 10 47 Andrew Lorant 10 16:42
3 27 584 Matt Arenz 17:03
4 39 48 Zac Seilkop 12 17:09
5 43 44 Jacob Ernatt 10 17:12
6 ( 67) 43 Jacob Arenz 10 17:44
7 ( 77) 45 Jack Everts 9 17:55
3. 137 PINCKNEY ( 17:02 1:25:07 0:27)
==========================================================
1 11 59 Tyler Smar 12 16:47
2 13 56 Isaac Harris 11 16:50
3 29 61 Ryne Weisenberger 12 17:05
4 40 58 John Niska 12 17:11
5 44 60 Matt Taylor 12 17:14
6 ( 65) 57 Nick Hartstang 11 17:42
7 ( 80) 62 Kyle Hamilton 10 18:02
4. 152 DETROIT CATHOLIC CENTRAL ( 17:06 1:25:30 0:34)
==========================================================
1 18 34 Scott Smith 10 16:56
2 21 32 Ryan McCord 12 16:59
3 23 33 Alex McLaren 10 16:59
4 32 30 Avery Felty 10 17:06
5 58 35 Eric Solarz 11 17:30
5. 154 HOLLY ( 17:01 1:25:02 1:40)
==========================================================
1 3 39 Nate Frasier 1 16:11
2 12 40 Dilon Lemond 1 16:48
3 26 38 Zac Felix 11 17:03
4 38 36 Kurtis Cooley 1 17:09
5 75 42 Keenan Steele 1 17:51
6 ( 84) 41 Blake Staffne 10 18:08
7 (106) 37 Steve Domagalski 1 18:31
6. 162 BROTHER RICE ( 16:57 1:24:43 1:58)
==========================================================
1 2 20 John Penington 11 15:47
2 24 16 Alfred Girardot 12 16:59
3 25 18 Will Markley 12 17:00
4 42 19 Chris Nodland 11 17:12
5 69 21 Gianni Wile 10 17:45
6 (102) 15 Kyle Chisolm 9 18:26
7 (121) 17 Dan Goralczak 11 19:11
7. 168 BIRMINGHAM SEAHOLM ( 17:09 1:25:43 0:33)
==========================================================
1 15 8 Ross Bernard 12 16:55
2 28 9 Jack Halpin 10 17:04
3 33 14 Stephen Young 12 17:07
4 36 12 Alex Skender 10 17:09
5 56 13 Jack Williams 12 17:28
6 (115) 11 Spencer Miller 11 18:55
8. 224 PLYMOUTH ( 17:18 1:26:30 1:10)
==========================================================
1 8 535 Zane Berlanga 12 16:36
2 37 537 Liam Cardenas 12 17:09
3 47 536 Matthew Pahl 11 17:20
4 62 538 Bierim Mema 12 17:39
5 70 539 Mayer Patil 12 17:46
6 ( 83) 540 Jonny Dalton 11 18:07
7 ( 85) 541 Danile Ahearn 12 18:10
9. 229 WALLED LAKE WESTERN ( 17:20 1:26:38 1:52)
==========================================================
1 4 577 Mitch Dennis 12 16:18
2 19 578 Austin Murray 12 16:58
3 41 579 Jack Bleibtrey 10 17:12
4 79 581 Chris Poiner 12 18:00
5 86 580 Mathew Nordstrom 10 18:10
6 (112) 582 Ryan Malburg 10 18:39
7 (120) 583 Eric Matelun 11 19:09
10. 270 WHITE LAKE LAKELAND ( 17:32 1:27:36 1:20)
==========================================================
1 30 117 Jackson Grzymkowski 10 17:05
2 31 116 Kyle Garbovits 10 17:06
3 35 114 Connor Dudas 12 17:08
4 76 118 Trevor Learmont 11 17:52
5 98 115 Ian Fulton 11 18:25
6 (108) 120 Brandon Stout 11 18:32
11. 274 UTICA ( 17:32 1:27:38 1:27)
==========================================================
1 14 105 Andrei Rotar: 12 16:51
2 46 106 Justin Ursaki: 12 17:19
3 50 103 Paul Garbarino: 11 17:22
4 73 102 Jared Felts: 10 17:48
5 91 101 Gabe Garbarino 9 18:18
6 ( 95) 104 Kollin Poindexter 11 18:22
7 (109) 100 Luke Walters 11 18:34
12. 283 MIDLAND ( 17:31 1:27:33 1:29)
==========================================================
1 6 50 Jacob Greer 11 16:30
2 59 51 Connor Legge 10 17:32
3 68 52 Max Pasche 10 17:45
4 72 55 Dylan Rocha 11 17:47
5 78 49 Chaz Babin 12 17:59
6 ( 97) 54 Dylan Anderson 10 18:25
7 (117) 53 Ben Pennock 12 18:59
13. 294 WALLED LAKE CENTRAL ( 17:35 1:27:54 1:09)
==========================================================
1 34 110 Tristan Fackelman 11 17:07
2 52 109 Jefferey Dunnagin 11 17:23
3 54 111 Michael Hoef 12 17:27
4 64 108 Zane Coplai 11 17:41
5 90 107 Jayden Boman 11 18:16
6 (103) 112 Jerrod Hill 9 18:27
7 (107) 113 Corbin Pontious 12 18:31
14. 295 ROCHESTER ADAMS ( 17:34 1:27:47 0:26)
==========================================================
1 48 68 Peter Tkac 11 17:21
2 49 66 Matt Schram 9 17:21
3 61 63 Adam Beck 11 17:36
4 66 64 Colin Crusoe 10 17:42
5 71 65 Matt Schiller 10 17:47
6 ( 89) 67 Nathan Stadwick 11 18:16
7 ( 93) 69 Diego Toral 10 18:19
15. 314 ANN ARBOR SKYLINE ( 17:41 1:28:23 2:44)
==========================================================
1 5 5 Jon Russell 11 16:21
2 53 6 Abe Rycus 11 17:24
3 55 3 Adam Gaboury 11 17:28
4 82 1 Nicholas Angerman 11 18:05
5 119 4 Zachary Reynolds 10 19:05
6 (123) 7 Jacob Thomas 10 19:16
7 (124) 2 William Haig 10 19:18
16. 339 UNIVERSITY OF DETROIT JESUIT ( 17:47 1:28:55 1:26)
==========================================================
1 22 95 Tommy Fabian 12 16:59
2 51 94 Luke Bowker 10 17:23
3 74 99 Michael Peterson 11 17:49
4 92 93 David Bindon 11 18:19
5 100 98 Colin O'Leary 12 18:25
6 (101) 97 Alex Hale 12 18:26
17. 426 ROYAL OAK ( 18:10 1:30:48 1:36)
==========================================================
1 45 70 Calum Ahmed 12 17:18
2 60 71 Justin Davenport 12 17:35
3 96 75 Milo Taylor 11 18:23
4 111 73 Lee Hewson 11 18:38
5 114 74 Paul Richter 11 18:54
6 (122) 76 Dale Mallette 12 19:12
18. 453 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA VALLEY ( 18:25 1:32:02 2:34)
==========================================================
1 16 26 Phil Mundt 10 16:55
2 94 28 Rudy Thiel 12 18:21
3 104 25 Nathaniel Miller 12 18:29
4 113 23 Corey Dutkiewicz 12 18:48
5 126 22 Daniel Braithwaite 11 19:29
6 (127) 24 Justin Lenard 9 19:31
7 (129) 27 Brett Roginski 11 20:13
19. 540 STERLING HEIGHTS STEVENSON ( 18:46 1:33:48 1:38)
==========================================================
1 81 81 Nathan Schneider 12 18:03
2 105 79 Jeremiah Jean 11 18:30
3 110 78 Dylan Gaines 10 18:38
4 116 83 Konrad Walilko 12 18:56
5 128 77 Mykola Bilyk 10 19:41
6 (131) 80 Cal Novara 9 20:59
20. 548 TOLEDO WHITMER (OHIO) ( 19:04 1:35:17 2:10)
==========================================================
1 87 86 Chris Butler 12 18:15
2 88 88 Josh Kneisel 10 18:15
3 118 90 Tyler Szychowski 12 19:00
4 125 87 John Wilburn 10 19:22
5 130 89 Lucas Lacourse 10 20:25
6 (132) 84 Patrick McCauley 12 21:06
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 1
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 543 543 Grant Fisher 11 GRAND BLANC 15:30
2 2 20 20 John Penington 11 BROTHER RICE 15:47
3 3 39 39 Nate Frasier 1 HOLLY 16:11
4 4 577 577 Mitch Dennis 12 WALLED LAKE WESTERN 16:18
5 5 5 5 Jon Russell 11 ANN ARBOR SKYLINE 16:21
6 6 50 50 Jacob Greer 11 MIDLAND 16:30
7 7 46 46 Kirk Hansen 12 LAKE ORION 16:33
8 8 535 535 Zane Berlanga 12 PLYMOUTH 16:36
9 9 544 544 Dillyn Foy 12 GRAND BLANC 16:40
10 10 47 47 Andrew Lorant 10 LAKE ORION 16:42
11 11 59 59 Tyler Smar 12 PINCKNEY 16:47
12 12 40 40 Dilon Lemond 1 HOLLY 16:48
13 13 56 56 Isaac Harris 11 PINCKNEY 16:50
14 14 105 105 Andrei Rotar: 12 UTICA 16:51
15 15 8 8 Ross Bernard 12 BIRMINGHAM SEAHOLM 16:55
16 16 26 26 Phil Mundt 10 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 16:55
17 17 546 546 Brandon Blake 12 GRAND BLANC 16:55
18 18 34 34 Scott Smith 10 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 16:56
19 92 92 Ryan Mooney 11 TROY ATHENS 16:57
20 19 578 578 Austin Murray 12 WALLED LAKE WESTERN 16:58
21 20 545 545 Nicholas Voth 12 GRAND BLANC 16:59
22 21 32 32 Ryan McCord 12 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 16:59
23 22 95 95 Tommy Fabian 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 16:59
24 23 33 33 Alex McLaren 10 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 16:59
25 24 16 16 Alfred Girardot 12 BROTHER RICE 16:59
26 25 18 18 Will Markley 12 BROTHER RICE 17:00
27 26 38 38 Zac Felix 11 HOLLY 17:03
28 27 584 584 Matt Arenz LAKE ORION 17:03
29 28 9 9 Jack Halpin 10 BIRMINGHAM SEAHOLM 17:04
30 29 61 61 Ryne Weisenberger 12 PINCKNEY 17:05
31 30 117 117 Jackson Grzymkowski 10 WHITE LAKE LAKELAND 17:05
32 31 116 116 Kyle Garbovits 10 WHITE LAKE LAKELAND 17:06
33 32 30 30 Avery Felty 10 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 17:06
34 33 14 14 Stephen Young 12 BIRMINGHAM SEAHOLM 17:07
35 34 110 110 Tristan Fackelman 11 WALLED LAKE CENTRAL 17:07
36 35 114 114 Connor Dudas 12 WHITE LAKE LAKELAND 17:08
37 36 12 12 Alex Skender 10 BIRMINGHAM SEAHOLM 17:09
38 37 537 537 Liam Cardenas 12 PLYMOUTH 17:09
39 38 36 36 Kurtis Cooley 1 HOLLY 17:09
40 39 48 48 Zac Seilkop 12 LAKE ORION 17:09
41 40 58 58 John Niska 12 PINCKNEY 17:11
42 41 579 579 Jack Bleibtrey 10 WALLED LAKE WESTERN 17:12
43 42 19 19 Chris Nodland 11 BROTHER RICE 17:12
44 43 44 44 Jacob Ernatt 10 LAKE ORION 17:12
45 44 60 60 Matt Taylor 12 PINCKNEY 17:14
46 45 70 70 Calum Ahmed 12 ROYAL OAK 17:18
47 46 106 106 Justin Ursaki: 12 UTICA 17:19
48 47 536 536 Matthew Pahl 11 PLYMOUTH 17:20
49 48 68 68 Peter Tkac 11 ROCHESTER ADAMS 17:21
50 49 66 66 Matt Schram 9 ROCHESTER ADAMS 17:21
51 50 103 103 Paul Garbarino: 11 UTICA 17:22
52 51 94 94 Luke Bowker 10 UNIVERSITY OF DETROIT JE 17:23
53 52 109 109 Jefferey Dunnagin 11 WALLED LAKE CENTRAL 17:23
54 53 6 6 Abe Rycus 11 ANN ARBOR SKYLINE 17:24
55 54 111 111 Michael Hoef 12 WALLED LAKE CENTRAL 17:27
56 55 3 3 Adam Gaboury 11 ANN ARBOR SKYLINE 17:28
57 56 13 13 Jack Williams 12 BIRMINGHAM SEAHOLM 17:28
58 57 547 547 Jonathan Voth 10 GRAND BLANC 17:30
59 58 35 35 Eric Solarz 11 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 17:30
60 59 51 51 Connor Legge 10 MIDLAND 17:32
61 60 71 71 Justin Davenport 12 ROYAL OAK 17:35
62 61 63 63 Adam Beck 11 ROCHESTER ADAMS 17:36
63 62 538 538 Bierim Mema 12 PLYMOUTH 17:39
64 63 548 548 Drake Gauthier 11 GRAND BLANC 17:40
65 64 108 108 Zane Coplai 11 WALLED LAKE CENTRAL 17:41
66 65 57 57 Nick Hartstang 11 PINCKNEY 17:42
67 66 64 64 Colin Crusoe 10 ROCHESTER ADAMS 17:42
68 67 43 43 Jacob Arenz 10 LAKE ORION 17:44
69 68 52 52 Max Pasche 10 MIDLAND 17:45
70 69 21 21 Gianni Wile 10 BROTHER RICE 17:45
71 70 539 539 Mayer Patil 12 PLYMOUTH 17:46
72 71 65 65 Matt Schiller 10 ROCHESTER ADAMS 17:47
73 72 55 55 Dylan Rocha 11 MIDLAND 17:47
74 73 102 102 Jared Felts: 10 UTICA 17:48
75 74 99 99 Michael Peterson 11 UNIVERSITY OF DETROIT JE 17:49
76 75 42 42 Keenan Steele 1 HOLLY 17:51
77 76 118 118 Trevor Learmont 11 WHITE LAKE LAKELAND 17:52
78 77 45 45 Jack Everts 9 LAKE ORION 17:55
79 78 49 49 Chaz Babin 12 MIDLAND 17:59
80 79 581 581 Chris Poiner 12 WALLED LAKE WESTERN 18:00
81 80 62 62 Kyle Hamilton 10 PINCKNEY 18:02
82 81 81 81 Nathan Schneider 12 STERLING HEIGHTS STEVENSO 18:03
83 82 1 1 Nicholas Angerman 11 ANN ARBOR SKYLINE 18:05
84 83 540 540 Jonny Dalton 11 PLYMOUTH 18:07
85 84 41 41 Blake Staffne 10 HOLLY 18:08
86 85 541 541 Danile Ahearn 12 PLYMOUTH 18:10
87 86 580 580 Mathew Nordstrom 10 WALLED LAKE WESTERN 18:10
88 87 86 86 Chris Butler 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 18:15
89 88 88 88 Josh Kneisel 10 TOLEDO WHITMER (OHIO) 18:15
90 89 67 67 Nathan Stadwick 11 ROCHESTER ADAMS 18:16
91 90 107 107 Jayden Boman 11 WALLED LAKE CENTRAL 18:16
92 91 101 101 Gabe Garbarino 9 UTICA 18:18
93 92 93 93 David Bindon 11 UNIVERSITY OF DETROIT JE 18:19
94 93 69 69 Diego Toral 10 ROCHESTER ADAMS 18:19
95 94 28 28 Rudy Thiel 12 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 18:21
96 95 104 104 Kollin Poindexter 11 UTICA 18:22
97 96 75 75 Milo Taylor 11 ROYAL OAK 18:23
98 97 54 54 Dylan Anderson 10 MIDLAND 18:25
99 98 115 115 Ian Fulton 11 WHITE LAKE LAKELAND 18:25
100 99 549 549 Julian Russell 10 GRAND BLANC 18:25
101 100 98 98 Colin O'Leary 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 18:25
102 101 97 97 Alex Hale 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 18:26
103 102 15 15 Kyle Chisolm 9 BROTHER RICE 18:26
104 103 112 112 Jerrod Hill 9 WALLED LAKE CENTRAL 18:27
105 104 25 25 Nathaniel Miller 12 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 18:29
106 105 79 79 Jeremiah Jean 11 STERLING HEIGHTS STEVENSO 18:30
107 106 37 37 Steve Domagalski 1 HOLLY 18:31
108 107 113 113 Corbin Pontious 12 WALLED LAKE CENTRAL 18:31
109 108 120 120 Brandon Stout 11 WHITE LAKE LAKELAND 18:32
110 109 100 100 Luke Walters 11 UTICA 18:34
111 110 78 78 Dylan Gaines 10 STERLING HEIGHTS STEVENSO 18:38
112 111 73 73 Lee Hewson 11 ROYAL OAK 18:38
113 112 582 582 Ryan Malburg 10 WALLED LAKE WESTERN 18:39
114 113 23 23 Corey Dutkiewicz 12 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 18:48
115 114 74 74 Paul Richter 11 ROYAL OAK 18:54
116 115 11 11 Spencer Miller 11 BIRMINGHAM SEAHOLM 18:55
117 116 83 83 Konrad Walilko 12 STERLING HEIGHTS STEVENSO 18:56
118 117 53 53 Ben Pennock 12 MIDLAND 18:59
119 118 90 90 Tyler Szychowski 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 19:00
120 119 4 4 Zachary Reynolds 10 ANN ARBOR SKYLINE 19:05
121 120 583 583 Eric Matelun 11 WALLED LAKE WESTERN 19:09
122 121 17 17 Dan Goralczak 11 BROTHER RICE 19:11
123 122 76 76 Dale Mallette 12 ROYAL OAK 19:12
124 123 7 7 Jacob Thomas 10 ANN ARBOR SKYLINE 19:16
125 124 2 2 William Haig 10 ANN ARBOR SKYLINE 19:18
126 125 87 87 John Wilburn 10 TOLEDO WHITMER (OHIO) 19:22
127 126 22 22 Daniel Braithwaite 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 19:29
128 127 24 24 Justin Lenard 9 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 19:31
129 128 77 77 Mykola Bilyk 10 STERLING HEIGHTS STEVENSO 19:41
130 91 91 John Ghaly 12 TROY ATHENS 20:02
131 129 27 27 Brett Roginski 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 20:13
132 130 89 89 Lucas Lacourse 10 TOLEDO WHITMER (OHIO) 20:25
133 131 80 80 Cal Novara 9 STERLING HEIGHTS STEVENSO 20:59
134 132 84 84 Patrick McCauley 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:06
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S TEAM RESULTS - DIVISION 1
----------------------------------------------------------------------------
1. 77 TOLEDO WHITMER (OHIO) ( 20:33 1:42:44 1:41)
==========================================================
1 2 1064 Abigail Dorn 10 19:27
2 9 1065 Kirsten Harder 12 20:30
3 14 1062 Kaitlyn Barber 12 20:37
4 24 1063 Morgan Cukierski 12 21:02
5 28 1068 Emma Kosek 9 21:08
6 ( 30) 1066 Kaitlyn Harris 9 21:20
7 ( 33) 1067 Ellie Kosek 9 21:23
2. 92 PINCKNEY ( 20:49 1:44:05 1:04)
==========================================================
1 7 1045 Darby Meinecke 12 20:20
2 11 1043 Maddie Haas 10 20:31
3 18 1046 Catherine Stone 9 20:52
4 22 1040 Mackenzie Caranno 9 20:58
5 34 1042 Isabella Garcia 9 21:24
6 ( 43) 1041 Jesscia Eddings 10 21:38
7 ( 44) 1044 Abby Hackett 10 21:38
3. 98 LAKE ORION ( 20:52 1:44:16 1:08)
==========================================================
1 5 1028 Danielle Carr 11 20:14
2 15 1030 Emily Fluent 10 20:41
3 20 1032 Erin Womack 11 20:53
4 26 1031 Casey Stribbell 12 21:06
5 32 1027 Riley Bussell 11 21:22
6 ( 36) 1029 Megan Hoffman 11 21:28
7 ( 46) 1026 Kylie Barber 11 21:42
4. 101 DAVISON ( 20:23 1:41:53 3:21)
==========================================================
1 1 1016 Jordann McDermitt 12 18:18
2 3 1014 Amanda George 11 19:39
3 23 1018 Shelby Roesner 11 21:00
4 29 1013 Elise Close 11 21:17
5 45 1017 Torie Ostrander 10 21:39
6 ( 85) 1012 Katie Church 11 25:44
7 ( 86) 1015 Hannah Griswold 9 25:58
5. 159 WHITE LAKE LAKELAND ( 21:17 1:46:25 1:34)
==========================================================
1 8 1080 Miranda Reinhart 10 20:29
2 12 1081 Marisa Sailus - 20:33
3 40 1079 Jamie Guckian 12 21:33
4 47 1077 Kara Cotter 11 21:47
5 52 1082 Maria Waiston - 22:03
6 ( 73) 1078 Rachel Goldman 12 23:04
7 ( 75) 1076 Nicole Clover 12 23:36
6. 182 MIDLAND ( 21:30 1:47:28 1:42)
==========================================================
1 16 1037 Mackenna Rouse 12 20:48
2 21 1038 Amy Smith 10 20:54
3 27 1033 Megan Arlt 11 21:07
4 56 1039 Alecia Traver 11 22:09
5 62 1034 Emma Krueger 12 22:30
6 ( 66) 1035 Rachel Levy 11 22:46
7 ( 67) 1036 Caroline Mulvaney 12 22:47
7. 197 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA VALLEY ( 21:31 1:47:35 3:09)
==========================================================
1 4 1008 Natalie Cizmas 12 19:46
2 13 1011 Madeline Wesley 11 20:33
3 39 1010 Kaylarose Robison 10 21:30
4 70 1007 Marissa Camilleri 11 22:51
5 71 1009 Alyssa Olszewski 11 22:55
8. 219 FARMINGTON HILLS MERCY ( 21:53 1:49:23 3:25)
==========================================================
1 6 1468 Allysen Eaps 11 20:17
2 25 1469 Teagan Dillon 12 21:04
3 55 1470 Kaitlin McHenry 9 22:09
4 57 1471 Katelyn Toloff 11 22:11
5 76 1473 Lauren Lytle 9 23:42
6 ( 78) 1474 Julian Slausky 12 23:46
7 ( 84) 1472 Nicole Diponso 11 25:14
9. 233 ROCHESTER ADAMS ( 21:54 1:49:28 1:34)
==========================================================
1 17 1050 Caroline Kletzien 12 20:50
2 48 1048 Mackenzie Ginste 12 21:57
3 50 1049 Jenna John 9 22:00
4 58 1053 Maddie Walsh 11 22:17
5 60 1052 Meghan Santella 12 22:24
6 ( 63) 1051 Lauren Lowes 12 22:37
7 ( 68) 1047 Andrea Cicatello 11 22:48
10. 244 WALLED LAKE CENTRAL ( 22:03 1:50:14 1:59)
==========================================================
1 31 1462 Meredes Howie 11 21:21
2 37 1463 Cassie Downey 12 21:28
3 41 1461 Jeannee Hill 9 21:35
4 61 1467 Jillian Pelzer 11 22:30
5 74 1465 Kylie Hoef 11 23:20
6 ( 77) 1464 Megan Varcie 11 23:45
7 ( 79) 1466 Annika Fisher 9 23:58
11. 245 ANN ARBOR SKYLINE ( 22:08 1:50:37 3:35)
==========================================================
1 10 1006 Anita Vander Meulen 12 20:30
2 42 1003 Emi Jackson 11 21:37
3 54 1001 Emily Allison 10 22:07
4 59 1005 Gabrielle Peck 10 22:18
5 80 1002 Charlotte Chimbira 12 24:05
6 ( 82) 1004 Micaela Keller 10 24:33
7 ( 83) 1475 Janine Chouinard 10 24:36
12. 269 SALEM ( 22:11 1:50:51 1:13)
==========================================================
1 38 1055 Sierra Bowden 10 21:28
2 49 1056 Erin McCann 9 22:00
3 53 1054 Kati Binsfeld 12 22:03
4 64 1059 Katy Robeson 11 22:39
5 65 1061 Karissa McCarthy 11 22:41
6 ( 69) 1058 Marlo Sharpel 11 22:49
7 ( 72) 1060 Brianna Essien 10 23:03
13. 273 WALLED LAKE WESTERN ( 23:02 1:55:09 5:29)
==========================================================
1 19 1071 Megan Forgacs 12 20:52
2 35 1070 Sydney Clark 11 21:25
3 51 1069 Erika Allen 12 22:02
4 81 1073 Natalie Holland 12 24:29
5 87 1074 Christine Kovacs 12 26:21
6 ( 88) 1075 Courtney Krause 12 26:51
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 1
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 16 1016 Jordann McDermitt 12 DAVISON 18:18
2 2 64 1064 Abigail Dorn 10 TOLEDO WHITMER (OHIO) 19:27
3 3 14 1014 Amanda George 11 DAVISON 19:39
4 4 8 1008 Natalie Cizmas 12 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 19:46
5 5 28 1028 Danielle Carr 11 LAKE ORION 20:14
6 6 468 1468 Allysen Eaps 11 FARMINGTON HILLS MERCY 20:17
7 7 45 1045 Darby Meinecke 12 PINCKNEY 20:20
8 8 80 1080 Miranda Reinhart 10 WHITE LAKE LAKELAND 20:29
9 9 65 1065 Kirsten Harder 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 20:30
10 10 6 1006 Anita Vander Meulen 12 ANN ARBOR SKYLINE 20:30
11 11 43 1043 Maddie Haas 10 PINCKNEY 20:31
12 12 81 1081 Marisa Sailus - WHITE LAKE LAKELAND 20:33
13 13 11 1011 Madeline Wesley 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 20:33
14 14 62 1062 Kaitlyn Barber 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 20:37
15 15 30 1030 Emily Fluent 10 LAKE ORION 20:41
16 16 37 1037 Mackenna Rouse 12 MIDLAND 20:48
17 17 50 1050 Caroline Kletzien 12 ROCHESTER ADAMS 20:50
18 18 46 1046 Catherine Stone 9 PINCKNEY 20:52
19 19 71 1071 Megan Forgacs 12 WALLED LAKE WESTERN 20:52
20 20 32 1032 Erin Womack 11 LAKE ORION 20:53
21 21 38 1038 Amy Smith 10 MIDLAND 20:54
22 22 40 1040 Mackenzie Caranno 9 PINCKNEY 20:58
23 23 18 1018 Shelby Roesner 11 DAVISON 21:00
24 24 63 1063 Morgan Cukierski 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:02
25 25 469 1469 Teagan Dillon 12 FARMINGTON HILLS MERCY 21:04
26 26 31 1031 Casey Stribbell 12 LAKE ORION 21:06
27 27 33 1033 Megan Arlt 11 MIDLAND 21:07
28 28 68 1068 Emma Kosek 9 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:08
29 29 13 1013 Elise Close 11 DAVISON 21:17
30 30 66 1066 Kaitlyn Harris 9 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:20
31 31 462 1462 Meredes Howie 11 WALLED LAKE CENTRAL 21:21
32 32 27 1027 Riley Bussell 11 LAKE ORION 21:22
33 33 67 1067 Ellie Kosek 9 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:23
34 34 42 1042 Isabella Garcia 9 PINCKNEY 21:24
35 35 70 1070 Sydney Clark 11 WALLED LAKE WESTERN 21:25
36 36 29 1029 Megan Hoffman 11 LAKE ORION 21:28
37 37 463 1463 Cassie Downey 12 WALLED LAKE CENTRAL 21:28
38 38 55 1055 Sierra Bowden 10 SALEM 21:28
39 39 10 1010 Kaylarose Robison 10 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 21:30
40 40 79 1079 Jamie Guckian 12 WHITE LAKE LAKELAND 21:33
41 41 461 1461 Jeannee Hill 9 WALLED LAKE CENTRAL 21:35
42 42 3 1003 Emi Jackson 11 ANN ARBOR SKYLINE 21:37
43 43 41 1041 Jesscia Eddings 10 PINCKNEY 21:38
44 44 44 1044 Abby Hackett 10 PINCKNEY 21:38
45 45 17 1017 Torie Ostrander 10 DAVISON 21:39
46 46 26 1026 Kylie Barber 11 LAKE ORION 21:42
47 47 77 1077 Kara Cotter 11 WHITE LAKE LAKELAND 21:47
48 48 48 1048 Mackenzie Ginste 12 ROCHESTER ADAMS 21:57
49 49 56 1056 Erin McCann 9 SALEM 22:00
50 50 49 1049 Jenna John 9 ROCHESTER ADAMS 22:00
51 51 69 1069 Erika Allen 12 WALLED LAKE WESTERN 22:02
52 52 82 1082 Maria Waiston - WHITE LAKE LAKELAND 22:03
53 53 54 1054 Kati Binsfeld 12 SALEM 22:03
54 54 1 1001 Emily Allison 10 ANN ARBOR SKYLINE 22:07
55 55 470 1470 Kaitlin McHenry 9 FARMINGTON HILLS MERCY 22:09
56 56 39 1039 Alecia Traver 11 MIDLAND 22:09
57 57 471 1471 Katelyn Toloff 11 FARMINGTON HILLS MERCY 22:11
58 58 53 1053 Maddie Walsh 11 ROCHESTER ADAMS 22:17
59 59 5 1005 Gabrielle Peck 10 ANN ARBOR SKYLINE 22:18
60 60 52 1052 Meghan Santella 12 ROCHESTER ADAMS 22:24
61 61 467 1467 Jillian Pelzer 11 WALLED LAKE CENTRAL 22:30
62 62 34 1034 Emma Krueger 12 MIDLAND 22:30
63 63 51 1051 Lauren Lowes 12 ROCHESTER ADAMS 22:37
64 64 59 1059 Katy Robeson 11 SALEM 22:39
65 65 61 1061 Karissa McCarthy 11 SALEM 22:41
66 66 35 1035 Rachel Levy 11 MIDLAND 22:46
67 67 36 1036 Caroline Mulvaney 12 MIDLAND 22:47
68 68 47 1047 Andrea Cicatello 11 ROCHESTER ADAMS 22:48
69 69 58 1058 Marlo Sharpel 11 SALEM 22:49
70 70 7 1007 Marissa Camilleri 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 22:51
71 71 9 1009 Alyssa Olszewski 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 22:55
72 72 60 1060 Brianna Essien 10 SALEM 23:03
73 73 78 1078 Rachel Goldman 12 WHITE LAKE LAKELAND 23:04
74 74 465 1465 Kylie Hoef 11 WALLED LAKE CENTRAL 23:20
75 75 76 1076 Nicole Clover 12 WHITE LAKE LAKELAND 23:36
76 76 473 1473 Lauren Lytle 9 FARMINGTON HILLS MERCY 23:42
77 77 464 1464 Megan Varcie 11 WALLED LAKE CENTRAL 23:45
78 78 474 1474 Julian Slausky 12 FARMINGTON HILLS MERCY 23:46
79 79 466 1466 Annika Fisher 9 WALLED LAKE CENTRAL 23:58
80 80 2 1002 Charlotte Chimbira 12 ANN ARBOR SKYLINE 24:05
81 81 73 1073 Natalie Holland 12 WALLED LAKE WESTERN 24:29
82 82 4 1004 Micaela Keller 10 ANN ARBOR SKYLINE 24:33
83 83 475 1475 Janine Chouinard 10 ANN ARBOR SKYLINE 24:36
84 84 472 1472 Nicole Diponso 11 FARMINGTON HILLS MERCY 25:14
85 85 12 1012 Katie Church 11 DAVISON 25:44
86 86 15 1015 Hannah Griswold 9 DAVISON 25:58
87 87 74 1074 Christine Kovacs 12 WALLED LAKE WESTERN 26:21
88 88 75 1075 Courtney Krause 12 WALLED LAKE WESTERN 26:51
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S TEAM RESULTS - DIVISION 2
----------------------------------------------------------------------------
1. 40 ST. CLAIR ( 16:36 1:22:56 0:46)
==========================================================
1 2 254 Trevor Holowaty 12 16:15
2 6 256 Paul Schneider 12 16:30
3 7 253 Adam Gizowski 12 16:33
4 9 257 Cody Smith 12 16:37
5 16 251 Buddy Brosky 10 17:01
6 ( 17) 255 Ryan Parslow 12 17:05
7 ( 22) 252 Walker Child 10 17:18
2. 97 CROSWELL LEXINGTON ( 17:05 1:25:22 0:47)
==========================================================
1 10 167 Tyler Schmidt 11 16:42
2 12 166 Andrew O'Connor 12 16:46
3 14 164 Roan Fahey 11 16:57
4 30 169 Walter Wilczynski 12 17:28
5 31 163 Colton Burns 12 17:29
6 ( 60) 168 Joe Volpe 11 18:30
7 ( 65) 165 Tyler Mullins 11 18:39
3. 125 RICHLAND GULL LAKE ( 17:16 1:26:17 1:07)
==========================================================
1 8 222 Sam Butler 12 16:33
2 18 226 J. Coleman Gibson 12 17:08
3 23 229 Andrew Stults 12 17:19
4 37 223 Joey Dawson 10 17:37
5 39 225 Nathan Gibes 12 17:40
6 ( 40) 228 Corey Mader 12 17:53
7 ( 42) 227 Will Hough 11 17:58
4. 174 STURGIS ( 17:34 1:27:50 2:35)
==========================================================
1 5 259 Grant Brown 12 16:28
2 13 258 Shawn Bell 10 16:49
3 28 261 Trever Sprowls 11 17:23
4 47 260 David Polzin 11 18:07
5 81 264 Daniel Tetzloff 9 19:03
6 ( 91) 262 Nicholas Franks 11 19:13
5. 218 ST CLAIR B TEAM ( 17:59 1:29:51 0:47)
==========================================================
1 34 247 Austin Kromroy 12 17:36
2 35 245 Collin Higgins 9 17:37
3 41 249 Andrew Schneider 12 17:56
4 53 250 Danny Williamson 12 18:19
5 55 246 Kevin Huffman 10 18:23
6 ( 71) 248 Matt Lamontagne 10 18:44
7 (114) 244 Macon Boes 12 19:50
6. 219 SOUTH LYON ( 17:52 1:29:17 2:42)
==========================================================
1 1 235 Andrew Thomas 12 16:10
2 24 236 Bryce Vanasselt 11 17:20
3 52 231 Daniel McMillen 12 18:16
4 66 233 Zac Sadler 12 18:39
5 76 234 Marshall Thelen 10 18:52
6 ( 87) 230 Evan Demoss 11 19:10
7 ( 92) 232 Jordan Okdie 11 19:14
7. 242 ORTONVILLE BRANDON ( 18:02 1:30:08 2:24)
==========================================================
1 11 207 Sam Toward 12 16:43
2 32 203 Colin Hooker 11 17:30
3 50 204 Dallas Kloss 12 18:11
4 63 205 Averey Teberian 10 18:37
5 86 201 Andrew Skelly 12 19:07
6 (116) 202 Tommy Haase 10 19:54
7 (120) 206 Ty Thronson 12 20:05
8. 247 FENTON ( 17:56 1:29:36 2:57)
==========================================================
1 3 185 Jacob Lee 10 16:18
2 4 182 Dominic Dimambro 9 16:26
3 56 183 Luke English 9 18:24
4 90 186 Samual Strickhouser 10 19:13
5 94 184 Kyle Laskowski 10 19:15
6 (107) 181 Andrew Bond 9 19:37
7 (108) 180 Sean Bleicher 11 19:43
9. 288 MARSHALL ( 18:22 1:31:46 1:56)
==========================================================
1 15 198 Kurt Swaton 11 17:01
2 57 199 August Tierney 12 18:24
3 68 197 Calvin Smith 9 18:41
4 69 200 Vasiliy Turner 9 18:43
5 79 194 Chris Bell 10 18:57
6 ( 97) 195 Weston Herman 11 19:19
7 (121) 196 Quinn Hovarter 12 20:12
10. 310 ALLEN PARK ( 18:28 1:32:19 1:44)
==========================================================
1 26 122 Alec Keaton 11 17:22
2 48 125 Jason Obrycki-Smith 12 18:09
3 74 121 Austin Goulasarian 11 18:50
4 77 126 Jared Rieden 10 18:52
5 85 127 Zach Winston 12 19:06
6 ( 88) 124 Ben Lewis 11 19:12
7 ( 93) 123 Ryan Lafferty 9 19:15
11. 323 FERNDALE ( 18:32 1:32:37 2:19)
==========================================================
1 29 191 Zach New 11 17:25
2 44 190 Mike Murray 12 18:00
3 67 192 Nick Schoenkeneckt 10 18:40
4 73 189 Nick Major 9 18:48
5 110 188 Josh Hughes 12 19:44
6 (118) 193 Adam Yu 12 20:04
7 (127) 187 Bennie Buckner 11 20:28
12. 327 PONTIAC NOTRE DAME PREP ( 18:33 1:32:44 1:42)
==========================================================
1 36 215 Brendan Fraser 17:37
2 54 216 Joshua Fullerton 18:21
3 64 221 Carter Slunick 18:37
4 75 220 Aidan Schurig 18:50
5 98 219 Jere Neill 19:19
6 (103) 218 Drew Guest 19:27
7 (122) 217 Danny Hogan 20:14
13. 345 CARDINAL LEGER (CANADA) ( 18:38 1:33:10 2:12)
==========================================================
1 20 150 Brian Jaimes 11 17:12
2 59 153 James Sullivan 11 18:27
3 80 152 Zach Silva 12 19:01
4 84 155 Christopher Thistle 12 19:06
5 102 154 Yared Tamiru 11 19:24
6 (112) 149 Bartoz Antczak 11 19:47
14. 352 BIRCH RUN ( 18:44 1:33:40 2:54)
==========================================================
1 27 144 Brett Boulis 12 17:23
2 49 146 Noah Knutson 12 18:11
3 70 147 Jordan Martinus 9 18:44
4 83 145 Adam Grim 11 19:05
5 123 148 Coty McFarlin 12 20:17
6 (132) 143 Jeff Ayling 11 20:56
7 (134) 142 Kyle Altman 10 21:59
15. 363 COLDWATER ( 18:41 1:33:22 1:46)
==========================================================
1 33 160 Spencer Leist 11 17:34
2 51 157 Adam Clemens 10 18:12
3 78 158 Shane Dunn 11 18:56
4 100 162 Josh Norton 12 19:20
5 101 159 Josh Evers 10 19:20
6 (109) 156 Ethan Aerts 10 19:43
7 (117) 161 Matt Sowles 10 19:59
16. 364 OWOSSO ( 18:41 1:33:21 2:20)
==========================================================
1 19 208 Dakota Brasseur 12 17:10
2 46 211 Thomas Horak 11 18:05
3 95 209 Ryan Comrie 11 19:16
4 99 214 Eric Willis 10 19:20
5 105 212 Max Leduc 10 19:30
6 (113) 210 David Hoffa 12 19:49
7 (115) 213 Ryan Weaver 12 19:50
17. 387 SOUTH LYON EAST ( 18:52 1:34:17 1:55)
==========================================================
1 38 237 Adam Caruso 10 17:39
2 72 239 Paul Domanico 12 18:48
3 82 241 Charles Marchand 10 19:04
4 89 240 Aaron Horrn 11 19:12
5 106 243 Carter Reeds 9 19:34
6 (111) 242 Ethan Novilla 10 19:45
7 (131) 238 Ben Wolak 9 20:38
18. 400 RICHMOND ( 19:54 1:39:30 6:24)
==========================================================
1 25 585 Nick Burg 12 17:21
2 45 588 Beau Brockett 11 18:03
3 62 589 Blake Iskra 11 18:34
4 133 590 Cody Keller 10 21:47
5 135 586 Zac Pinskey 12 23:45
6 (136) 587 Larry Wofford 10 24:12
19. 411 ARMADA ( 19:03 1:35:15 3:08)
==========================================================
1 21 128 Zach Chodnicki 12 17:15
2 43 129 Alec Kownacki 11 17:59
3 96 130 Brendan Mantey 11 19:17
4 125 132 Blake Muglia 12 20:21
5 126 134 Jeremy Winkel 10 20:23
6 (130) 131 Dan Goubert 12 20:35
20. 466 AUBURN HILLS AVONDALE ( 19:23 1:36:52 1:52)
==========================================================
1 58 136 Ben Hoffmann 11 18:27
2 61 141 Ben Zaremba 9 18:33
3 104 135 Adam Gongal 10 19:29
4 119 138 Brock Mather 11 20:04
5 124 139 Steven Perri 11 20:19
6 (128) 140 Nik Pinjarkar 11 20:30
7 (129) 137 Alex Larson 10 20:31
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 2
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 235 235 Andrew Thomas 12 SOUTH LYON 16:10
2 2 254 254 Trevor Holowaty 12 ST. CLAIR 16:15
3 3 185 185 Jacob Lee 10 FENTON 16:18
4 4 182 182 Dominic Dimambro 9 FENTON 16:26
5 5 259 259 Grant Brown 12 STURGIS 16:28
6 6 256 256 Paul Schneider 12 ST. CLAIR 16:30
7 7 253 253 Adam Gizowski 12 ST. CLAIR 16:33
8 8 222 222 Sam Butler 12 RICHLAND GULL LAKE 16:33
9 9 257 257 Cody Smith 12 ST. CLAIR 16:37
10 10 167 167 Tyler Schmidt 11 CROSWELL LEXINGTON 16:42
11 11 207 207 Sam Toward 12 ORTONVILLE BRANDON 16:43
12 12 166 166 Andrew O'Connor 12 CROSWELL LEXINGTON 16:46
13 13 258 258 Shawn Bell 10 STURGIS 16:49
14 14 164 164 Roan Fahey 11 CROSWELL LEXINGTON 16:57
15 15 198 198 Kurt Swaton 11 MARSHALL 17:01
16 16 251 251 Buddy Brosky 10 ST. CLAIR 17:01
17 17 255 255 Ryan Parslow 12 ST. CLAIR 17:05
18 18 226 226 J. Coleman Gibson 12 RICHLAND GULL LAKE 17:08
19 19 208 208 Dakota Brasseur 12 OWOSSO 17:10
20 20 150 150 Brian Jaimes 11 CARDINAL LEGER (CANADA) 17:12
21 21 128 128 Zach Chodnicki 12 ARMADA 17:15
22 22 252 252 Walker Child 10 ST. CLAIR 17:18
23 23 229 229 Andrew Stults 12 RICHLAND GULL LAKE 17:19
24 24 236 236 Bryce Vanasselt 11 SOUTH LYON 17:20
25 25 585 585 Nick Burg 12 RICHMOND 17:21
26 26 122 122 Alec Keaton 11 ALLEN PARK 17:22
27 27 144 144 Brett Boulis 12 BIRCH RUN 17:23
28 28 261 261 Trever Sprowls 11 STURGIS 17:23
29 29 191 191 Zach New 11 FERNDALE 17:25
30 30 169 169 Walter Wilczynski 12 CROSWELL LEXINGTON 17:28
31 31 163 163 Colton Burns 12 CROSWELL LEXINGTON 17:29
32 32 203 203 Colin Hooker 11 ORTONVILLE BRANDON 17:30
33 33 160 160 Spencer Leist 11 COLDWATER 17:34
34 34 247 247 Austin Kromroy 12 ST CLAIR B TEAM 17:36
35 35 245 245 Collin Higgins 9 ST CLAIR B TEAM 17:37
36 36 215 215 Brendan Fraser PONTIAC NOTRE DAME PREP 17:37
37 37 223 223 Joey Dawson 10 RICHLAND GULL LAKE 17:37
38 38 237 237 Adam Caruso 10 SOUTH LYON EAST 17:39
39 39 225 225 Nathan Gibes 12 RICHLAND GULL LAKE 17:40
40 40 228 228 Corey Mader 12 RICHLAND GULL LAKE 17:53
41 41 249 249 Andrew Schneider 12 ST CLAIR B TEAM 17:56
42 42 227 227 Will Hough 11 RICHLAND GULL LAKE 17:58
43 43 129 129 Alec Kownacki 11 ARMADA 17:59
44 44 190 190 Mike Murray 12 FERNDALE 18:00
45 45 588 588 Beau Brockett 11 RICHMOND 18:03
46 46 211 211 Thomas Horak 11 OWOSSO 18:05
47 47 260 260 David Polzin 11 STURGIS 18:07
48 48 125 125 Jason Obrycki-Smith 12 ALLEN PARK 18:09
49 49 146 146 Noah Knutson 12 BIRCH RUN 18:11
50 50 204 204 Dallas Kloss 12 ORTONVILLE BRANDON 18:11
51 51 157 157 Adam Clemens 10 COLDWATER 18:12
52 52 231 231 Daniel McMillen 12 SOUTH LYON 18:16
53 53 250 250 Danny Williamson 12 ST CLAIR B TEAM 18:19
54 54 216 216 Joshua Fullerton PONTIAC NOTRE DAME PREP 18:21
55 55 246 246 Kevin Huffman 10 ST CLAIR B TEAM 18:23
56 56 183 183 Luke English 9 FENTON 18:24
57 57 199 199 August Tierney 12 MARSHALL 18:24
58 58 136 136 Ben Hoffmann 11 AUBURN HILLS AVONDALE 18:27
59 59 153 153 James Sullivan 11 CARDINAL LEGER (CANADA) 18:27
60 60 168 168 Joe Volpe 11 CROSWELL LEXINGTON 18:30
61 61 141 141 Ben Zaremba 9 AUBURN HILLS AVONDALE 18:33
62 62 589 589 Blake Iskra 11 RICHMOND 18:34
63 63 205 205 Averey Teberian 10 ORTONVILLE BRANDON 18:37
64 64 221 221 Carter Slunick PONTIAC NOTRE DAME PREP 18:37
65 65 165 165 Tyler Mullins 11 CROSWELL LEXINGTON 18:39
66 66 233 233 Zac Sadler 12 SOUTH LYON 18:39
67 67 192 192 Nick Schoenkeneckt 10 FERNDALE 18:40
68 68 197 197 Calvin Smith 9 MARSHALL 18:41
69 69 200 200 Vasiliy Turner 9 MARSHALL 18:43
70 70 147 147 Jordan Martinus 9 BIRCH RUN 18:44
71 71 248 248 Matt Lamontagne 10 ST CLAIR B TEAM 18:44
72 72 239 239 Paul Domanico 12 SOUTH LYON EAST 18:48
73 73 189 189 Nick Major 9 FERNDALE 18:48
74 74 121 121 Austin Goulasarian 11 ALLEN PARK 18:50
75 75 220 220 Aidan Schurig PONTIAC NOTRE DAME PREP 18:50
76 76 234 234 Marshall Thelen 10 SOUTH LYON 18:52
77 77 126 126 Jared Rieden 10 ALLEN PARK 18:52
78 78 158 158 Shane Dunn 11 COLDWATER 18:56
79 79 194 194 Chris Bell 10 MARSHALL 18:57
80 80 152 152 Zach Silva 12 CARDINAL LEGER (CANADA) 19:01
81 81 264 264 Daniel Tetzloff 9 STURGIS 19:03
82 82 241 241 Charles Marchand 10 SOUTH LYON EAST 19:04
83 83 145 145 Adam Grim 11 BIRCH RUN 19:05
84 84 155 155 Christopher Thistle 12 CARDINAL LEGER (CANADA) 19:06
85 85 127 127 Zach Winston 12 ALLEN PARK 19:06
86 86 201 201 Andrew Skelly 12 ORTONVILLE BRANDON 19:07
87 87 230 230 Evan Demoss 11 SOUTH LYON 19:10
88 88 124 124 Ben Lewis 11 ALLEN PARK 19:12
89 89 240 240 Aaron Horrn 11 SOUTH LYON EAST 19:12
90 90 186 186 Samual Strickhouser 10 FENTON 19:13
91 91 262 262 Nicholas Franks 11 STURGIS 19:13
92 92 232 232 Jordan Okdie 11 SOUTH LYON 19:14
93 93 123 123 Ryan Lafferty 9 ALLEN PARK 19:15
94 94 184 184 Kyle Laskowski 10 FENTON 19:15
95 95 209 209 Ryan Comrie 11 OWOSSO 19:16
96 96 130 130 Brendan Mantey 11 ARMADA 19:17
97 97 195 195 Weston Herman 11 MARSHALL 19:19
98 98 219 219 Jere Neill PONTIAC NOTRE DAME PREP 19:19
99 99 214 214 Eric Willis 10 OWOSSO 19:20
100 100 162 162 Josh Norton 12 COLDWATER 19:20
101 101 159 159 Josh Evers 10 COLDWATER 19:20
102 102 154 154 Yared Tamiru 11 CARDINAL LEGER (CANADA) 19:24
103 103 218 218 Drew Guest PONTIAC NOTRE DAME PREP 19:27
104 104 135 135 Adam Gongal 10 AUBURN HILLS AVONDALE 19:29
105 105 212 212 Max Leduc 10 OWOSSO 19:30
106 106 243 243 Carter Reeds 9 SOUTH LYON EAST 19:34
107 591 591 Davian Logan 12 PONTIAC HIGH SCHOOL 19:36
108 107 181 181 Andrew Bond 9 FENTON 19:37
109 108 180 180 Sean Bleicher 11 FENTON 19:43
110 109 156 156 Ethan Aerts 10 COLDWATER 19:43
111 110 188 188 Josh Hughes 12 FERNDALE 19:44
112 111 242 242 Ethan Novilla 10 SOUTH LYON EAST 19:45
113 112 149 149 Bartoz Antczak 11 CARDINAL LEGER (CANADA) 19:47
114 113 210 210 David Hoffa 12 OWOSSO 19:49
115 114 244 244 Macon Boes 12 ST CLAIR B TEAM 19:50
116 115 213 213 Ryan Weaver 12 OWOSSO 19:50
117 116 202 202 Tommy Haase 10 ORTONVILLE BRANDON 19:54
118 117 161 161 Matt Sowles 10 COLDWATER 19:59
119 172 172 Tristan Townsend 11 DEARBORN HEIGHTS ANNAPOLI 20:02
120 118 193 193 Adam Yu 12 FERNDALE 20:04
121 119 138 138 Brock Mather 11 AUBURN HILLS AVONDALE 20:04
122 120 206 206 Ty Thronson 12 ORTONVILLE BRANDON 20:05
123 121 196 196 Quinn Hovarter 12 MARSHALL 20:12
124 122 217 217 Danny Hogan PONTIAC NOTRE DAME PREP 20:14
125 123 148 148 Coty McFarlin 12 BIRCH RUN 20:17
126 124 139 139 Steven Perri 11 AUBURN HILLS AVONDALE 20:19
127 125 132 132 Blake Muglia 12 ARMADA 20:21
128 126 134 134 Jeremy Winkel 10 ARMADA 20:23
129 127 187 187 Bennie Buckner 11 FERNDALE 20:28
130 128 140 140 Nik Pinjarkar 11 AUBURN HILLS AVONDALE 20:30
131 129 137 137 Alex Larson 10 AUBURN HILLS AVONDALE 20:31
132 130 131 131 Dan Goubert 12 ARMADA 20:35
133 131 238 238 Ben Wolak 9 SOUTH LYON EAST 20:38
134 132 143 143 Jeff Ayling 11 BIRCH RUN 20:56
135 133 590 590 Cody Keller 10 RICHMOND 21:47
136 134 142 142 Kyle Altman 10 BIRCH RUN 21:59
137 135 586 586 Zac Pinskey 12 RICHMOND 23:45
138 136 587 587 Larry Wofford 10 RICHMOND 24:12
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S TEAM RESULTS - DIVISION 2
----------------------------------------------------------------------------
1. 95 FLUSHING ( 20:32 1:42:40 3:05)
==========================================================
1 1 1155 Addie May 11 19:00
2 4 1154 Jessi Lindstrom 9 20:00
3 13 1153 Jaydn Fuerst 11 20:20
4 28 1149 Madison Bartlett 12 21:15
5 49 1151 Lyndsey Braman 9 22:05
6 ( 63) 1150 Olivia Boulton 10 22:42
7 ( 64) 1152 Madison Stafford 11 22:47
2. 99 RICHLAND GULL LAKE ( 20:44 1:43:40 1:40)
==========================================================
1 7 1188 Mikayla Hostetler 11 20:05
2 11 1190 Paige O'Connor 10 20:13
3 17 1184 Kylee Chaffin 12 20:37
4 23 1185 Lily Fell 10 21:00
5 41 1189 Caroline McKay 9 21:45
6 ( 44) 1187 Maria Foley 12 21:51
7 ( 56) 1186 Helen Foldenaur 9 22:27
3. 130 CROSWELL LEXINGTON ( 21:10 1:45:47 0:37)
==========================================================
1 20 1123 Abigail Bringard 12 20:54
2 22 1124 Megan Cates 10 20:59
3 26 1128 Calli Townsend 9 21:10
4 27 1127 Sydney Shaw 12 21:13
5 35 1125 Miranda Cates 10 21:31
6 ( 50) 1126 Madison Phillips 11 22:08
7 ( 61) 1484 Lauren Barbanch 22:40
4. 166 PONTIAC NOTRE DAME PREP ( 21:22 1:46:46 1:54)
==========================================================
1 5 1179 Lauren McGrath 20:01
2 33 1180 Christine Scheer 21:25
3 40 1183 Hunter Williams 21:40
4 42 1181 Ellie Wallace 21:45
5 46 1178 Haley Hershey 21:55
6 ( 58) 1177 Jamie Hanson 22:34
7 ( 71) 1182 Kelsey Pietrowski 22:59
5. 176 HOLLY ( 21:27 1:47:14 3:56)
==========================================================
1 8 1024 Maggie Schneider 10 20:05
2 16 1023 Alex Matvchuk 12 20:32
3 18 1020 Abby Brown 12 20:38
4 47 1022 Courtney Kettle 10 21:58
5 87 1025 Katelyn Sparzynski 9 24:01
6 ( 92) 1019 Olivia Allmen 12 24:15
7 (106) 1021 Allison Hansel 9 25:07
6. 177 ORTONVILLE BRANDON ( 21:27 1:47:11 2:25)
==========================================================
1 14 1163 Paige Arney 11 20:25
2 15 1169 Monica Pittiglio 11 20:30
3 38 1166 Hannah Lapanowski 10 21:34
4 45 1165 Haley Lapanowski 10 21:52
5 65 1164 Scout Croswell 10 22:50
6 ( 67) 1168 Andrea Nolan 9 22:54
7 ( 70) 1167 Hannah Lovelace 12 22:58
7. 189 MARSHALL ( 21:42 1:48:29 3:12)
==========================================================
1 19 1157 Lauren Feasel 12 20:43
2 24 1161 Abbey Ufkes 10 21:04
3 30 1160 Rachel Scheopke 9 21:23
4 31 1162 Maya Williams 12 21:24
5 85 1159 Anyah Preston 11 23:55
6 ( 95) 1158 Tiffany Gross 10 24:22
7 ( 99) 1156 Molly Blanchard 12 24:31
8. 214 ST. CLAIR ( 21:48 1:48:58 4:00)
==========================================================
1 9 1197 Maddie Shepherd 9 20:05
2 10 1196 Morgan Markel 9 20:10
3 25 1192 Nicole Conigliaro 12 21:07
4 80 1194 Emma Marcath 9 23:31
5 90 1195 Samantha Marcath 12 24:05
6 (111) 1191 Maycee Frey 12 25:43
7 (115) 1193 Katie Chitwood 10 26:29
9. 240 BIRCH RUN ( 22:04 1:50:18 4:30)
==========================================================
1 3 1104 Allison Dorr 12 19:58
2 32 1103 Jessica Bishop 10 21:25
3 34 1106 Courtney Dykema 12 21:26
4 74 1107 Kaylee Dykema 12 23:01
5 97 1108 Maddison Preston 10 24:28
6 (100) 1109 Kayla Weiss 12 24:39
7 (101) 1105 Alexis Duffett 10 24:40
10. 245 ALLEN PARK ( 22:04 1:50:18 2:50)
==========================================================
1 6 1089 Sabrina Williams 12 20:04
2 43 1083 Amber Castoreno 10 21:46
3 62 1084 Allie Cayo 10 22:41
4 66 1088 Courtney Murray 10 22:53
5 68 1086 Kaley Kauff 12 22:54
6 ( 88) 1087 Brittnee McDonald 9 24:03
7 ( 91) 1085 Ammy Rosales 11 24:08
11. 256 FENTON ( 22:11 1:50:54 1:26)
==========================================================
1 37 1140 Torrey Christopher 12 21:34
2 39 1144 Danielle Hack 11 21:38
3 53 1139 Emily Battaglia 10 22:19
4 55 1145 Emma Lane 10 22:23
5 72 1143 Mackenzie Figeroa 12 23:00
6 ( 76) 1142 Kayla Csapo 10 23:14
7 ( 86) 1141 Elle Cowger 12 24:01
12. 272 CARDINAL LEGER (CANADA) ( 22:29 1:52:24 4:00)
==========================================================
1 21 1110 Paige Bello 11 20:59
2 36 1112 Ivon Jaimes 12 21:31
3 52 1111 Daniela Casas 11 22:19
4 59 1116 Magda Ziemnicki 12 22:36
5 104 1113 Sophie Lewick 12 24:59
6 (113) 1114 Jessica Rodriques 10 25:57
7 (122) 1115 Sarah Silva 10 28:21
13. 279 RICHMOND ( 22:22 1:51:47 1:45)
==========================================================
1 29 1476 Casey Malburg 12 21:15
2 48 1478 Madison Zarkowski 11 22:00
3 60 1480 Hannah Tas 11 22:38
4 69 1477 Ally Swantek 10 22:54
5 73 1479 Hannah Dullea 10 23:00
6 ( 84) 1482 Anna Latorre 11 23:54
7 (102) 1481 Jessica Niebauer 9 24:43
14. 369 OWOSSO ( 23:18 1:56:28 5:09)
==========================================================
1 12 1174 Dillon McClintock 11 20:15
2 75 1173 Nikki Gewirtz 12 23:02
3 78 1171 Lilly Ebarra 11 23:21
4 96 1170 Alice Beilfuss 12 24:26
5 108 1176 Livi Pritchett 12 25:24
6 (112) 1175 Rachael Nicevski 12 25:53
7 (116) 1172 Marleigh Flagg 10 26:46
15. 384 AUBURN HILLS AVONDALE ( 23:29 1:57:23 2:36)
==========================================================
1 51 1102 Suzanne Wdowik 12 22:10
2 54 1100 Anna Haritos 12 22:21
3 83 1098 Angie Delacruz 12 23:47
4 93 1101 Madeline Helland 12 24:19
5 103 1483 Mikaela Cantu 11 24:46
6 (107) 1099 Carly Gomez 11 25:08
16. 407 COLDWATER ( 23:41 1:58:21 2:30)
==========================================================
1 57 1117 Natalee Dally 12 22:32
2 77 1118 Madison Marsh 9 23:16
3 79 1120 Josilyn Quimby 9 23:28
4 89 1488 Kelly Haskins 10 24:03
5 105 1121 Andrea Sowles 12 25:02
6 (114) 1119 Maggie Morrison 12 26:28
7 (120) 1487 Emily Hicks 11 27:57
17. 431 STURGIS ( 24:41 2:03:21 7:54)
==========================================================
1 2 1198 Peyton Boughton 12 19:48
2 94 1201 Sarah Hackman 9 24:20
3 98 1204 Emma Robertson 10 24:28
4 118 1199 Jacquelynn Allen 11 27:03
5 119 1200 Morgan Fletcher 9 27:42
6 (123) 1203 Jasmin Galvan Sanchez 10 28:53
18. 499 ARMADA ( 25:07 2:05:35 3:18)
==========================================================
1 81 1091 Deanna Flaim 12 23:42
2 82 1092 Brittany Groen 12 23:42
3 109 1090 Kayla Campis 11 25:31
4 110 1094 Claudia Johns 9 25:40
5 117 1096 Laurel Payne 11 27:00
6 (121) 1093 Karalee Jerse 11 28:17
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 2
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 155 1155 Addie May 11 FLUSHING 19:00
2 2 198 1198 Peyton Boughton 12 STURGIS 19:48
3 3 104 1104 Allison Dorr 12 BIRCH RUN 19:58
4 4 154 1154 Jessi Lindstrom 9 FLUSHING 20:00
5 5 179 1179 Lauren McGrath PONTIAC NOTRE DAME PREP 20:01
6 6 89 1089 Sabrina Williams 12 ALLEN PARK 20:04
7 7 188 1188 Mikayla Hostetler 11 RICHLAND GULL LAKE 20:05
8 8 24 1024 Maggie Schneider 10 HOLLY 20:05
9 9 197 1197 Maddie Shepherd 9 ST. CLAIR 20:05
10 10 196 1196 Morgan Markel 9 ST. CLAIR 20:10
11 11 190 1190 Paige O'Connor 10 RICHLAND GULL LAKE 20:13
12 12 174 1174 Dillon McClintock 11 OWOSSO 20:15
13 13 153 1153 Jaydn Fuerst 11 FLUSHING 20:20
14 14 163 1163 Paige Arney 11 ORTONVILLE BRANDON 20:25
15 15 169 1169 Monica Pittiglio 11 ORTONVILLE BRANDON 20:30
16 16 23 1023 Alex Matvchuk 12 HOLLY 20:32
17 17 184 1184 Kylee Chaffin 12 RICHLAND GULL LAKE 20:37
18 18 20 1020 Abby Brown 12 HOLLY 20:38
19 485 1485 Infinnatie Rowe 10 PONTIAC HIGH SCHOOL 20:41
20 19 157 1157 Lauren Feasel 12 MARSHALL 20:43
21 20 123 1123 Abigail Bringard 12 CROSWELL LEXINGTON 20:54
22 21 110 1110 Paige Bello 11 CARDINAL LEGER (CANADA) 20:59
23 22 124 1124 Megan Cates 10 CROSWELL LEXINGTON 20:59
24 23 185 1185 Lily Fell 10 RICHLAND GULL LAKE 21:00
25 24 161 1161 Abbey Ufkes 10 MARSHALL 21:04
26 25 192 1192 Nicole Conigliaro 12 ST. CLAIR 21:07
27 26 128 1128 Calli Townsend 9 CROSWELL LEXINGTON 21:10
28 27 127 1127 Sydney Shaw 12 CROSWELL LEXINGTON 21:13
29 28 149 1149 Madison Bartlett 12 FLUSHING 21:15
30 29 476 1476 Casey Malburg 12 RICHMOND 21:15
31 30 160 1160 Rachel Scheopke 9 MARSHALL 21:23
32 31 162 1162 Maya Williams 12 MARSHALL 21:24
33 32 103 1103 Jessica Bishop 10 BIRCH RUN 21:25
34 33 180 1180 Christine Scheer PONTIAC NOTRE DAME PREP 21:25
35 34 106 1106 Courtney Dykema 12 BIRCH RUN 21:26
36 35 125 1125 Miranda Cates 10 CROSWELL LEXINGTON 21:31
37 36 112 1112 Ivon Jaimes 12 CARDINAL LEGER (CANADA) 21:31
38 37 140 1140 Torrey Christopher 12 FENTON 21:34
39 38 166 1166 Hannah Lapanowski 10 ORTONVILLE BRANDON 21:34
40 39 144 1144 Danielle Hack 11 FENTON 21:38
41 40 183 1183 Hunter Williams PONTIAC NOTRE DAME PREP 21:40
42 41 189 1189 Caroline McKay 9 RICHLAND GULL LAKE 21:45
43 42 181 1181 Ellie Wallace PONTIAC NOTRE DAME PREP 21:45
44 43 83 1083 Amber Castoreno 10 ALLEN PARK 21:46
45 44 187 1187 Maria Foley 12 RICHLAND GULL LAKE 21:51
46 45 165 1165 Haley Lapanowski 10 ORTONVILLE BRANDON 21:52
47 46 178 1178 Haley Hershey PONTIAC NOTRE DAME PREP 21:55
48 47 22 1022 Courtney Kettle 10 HOLLY 21:58
49 48 478 1478 Madison Zarkowski 11 RICHMOND 22:00
50 49 151 1151 Lyndsey Braman 9 FLUSHING 22:05
51 50 126 1126 Madison Phillips 11 CROSWELL LEXINGTON 22:08
52 51 102 1102 Suzanne Wdowik 12 AUBURN HILLS AVONDALE 22:10
53 52 111 1111 Daniela Casas 11 CARDINAL LEGER (CANADA) 22:19
54 53 139 1139 Emily Battaglia 10 FENTON 22:19
55 54 100 1100 Anna Haritos 12 AUBURN HILLS AVONDALE 22:21
56 55 145 1145 Emma Lane 10 FENTON 22:23
57 56 186 1186 Helen Foldenaur 9 RICHLAND GULL LAKE 22:27
58 57 117 1117 Natalee Dally 12 COLDWATER 22:32
59 58 177 1177 Jamie Hanson PONTIAC NOTRE DAME PREP 22:34
60 59 116 1116 Magda Ziemnicki 12 CARDINAL LEGER (CANADA) 22:36
61 60 480 1480 Hannah Tas 11 RICHMOND 22:38
62 146 1146 Isabel Kolanowski 9 FERNDALE 22:38
63 61 484 1484 Lauren Barbanch CROSWELL LEXINGTON 22:40
64 62 84 1084 Allie Cayo 10 ALLEN PARK 22:41
65 63 150 1150 Olivia Boulton 10 FLUSHING 22:42
66 64 152 1152 Madison Stafford 11 FLUSHING 22:47
67 65 164 1164 Scout Croswell 10 ORTONVILLE BRANDON 22:50
68 66 88 1088 Courtney Murray 10 ALLEN PARK 22:53
69 67 168 1168 Andrea Nolan 9 ORTONVILLE BRANDON 22:54
70 68 86 1086 Kaley Kauff 12 ALLEN PARK 22:54
71 69 477 1477 Ally Swantek 10 RICHMOND 22:54
72 70 167 1167 Hannah Lovelace 12 ORTONVILLE BRANDON 22:58
73 71 182 1182 Kelsey Pietrowski PONTIAC NOTRE DAME PREP 22:59
74 72 143 1143 Mackenzie Figeroa 12 FENTON 23:00
75 73 479 1479 Hannah Dullea 10 RICHMOND 23:00
76 74 107 1107 Kaylee Dykema 12 BIRCH RUN 23:01
77 75 173 1173 Nikki Gewirtz 12 OWOSSO 23:02
78 76 142 1142 Kayla Csapo 10 FENTON 23:14
79 77 118 1118 Madison Marsh 9 COLDWATER 23:16
80 78 171 1171 Lilly Ebarra 11 OWOSSO 23:21
81 79 120 1120 Josilyn Quimby 9 COLDWATER 23:28
82 80 194 1194 Emma Marcath 9 ST. CLAIR 23:31
83 148 1148 Tessa Triest 11 FERNDALE 23:35
84 81 91 1091 Deanna Flaim 12 ARMADA 23:42
85 82 92 1092 Brittany Groen 12 ARMADA 23:42
86 83 98 1098 Angie Delacruz 12 AUBURN HILLS AVONDALE 23:47
87 84 482 1482 Anna Latorre 11 RICHMOND 23:54
88 85 159 1159 Anyah Preston 11 MARSHALL 23:55
89 86 141 1141 Elle Cowger 12 FENTON 24:01
90 87 25 1025 Katelyn Sparzynski 9 HOLLY 24:01
91 88 87 1087 Brittnee McDonald 9 ALLEN PARK 24:03
92 89 488 1488 Kelly Haskins 10 COLDWATER 24:03
93 90 195 1195 Samantha Marcath 12 ST. CLAIR 24:05
94 91 85 1085 Ammy Rosales 11 ALLEN PARK 24:08
95 92 19 1019 Olivia Allmen 12 HOLLY 24:15
96 93 101 1101 Madeline Helland 12 AUBURN HILLS AVONDALE 24:19
97 94 201 1201 Sarah Hackman 9 STURGIS 24:20
98 95 158 1158 Tiffany Gross 10 MARSHALL 24:22
99 96 170 1170 Alice Beilfuss 12 OWOSSO 24:26
100 97 108 1108 Maddison Preston 10 BIRCH RUN 24:28
101 98 204 1204 Emma Robertson 10 STURGIS 24:28
102 99 156 1156 Molly Blanchard 12 MARSHALL 24:31
103 100 109 1109 Kayla Weiss 12 BIRCH RUN 24:39
104 101 105 1105 Alexis Duffett 10 BIRCH RUN 24:40
105 102 481 1481 Jessica Niebauer 9 RICHMOND 24:43
106 103 483 1483 Mikaela Cantu 11 AUBURN HILLS AVONDALE 24:46
107 104 113 1113 Sophie Lewick 12 CARDINAL LEGER (CANADA) 24:59
108 105 121 1121 Andrea Sowles 12 COLDWATER 25:02
109 131 1131 Alora Fleenary 11 DEARBORN HEIGHTS ANNAPOLI 25:05
110 106 21 1021 Allison Hansel 9 HOLLY 25:07
111 107 99 1099 Carly Gomez 11 AUBURN HILLS AVONDALE 25:08
112 108 176 1176 Livi Pritchett 12 OWOSSO 25:24
113 109 90 1090 Kayla Campis 11 ARMADA 25:31
114 110 94 1094 Claudia Johns 9 ARMADA 25:40
115 111 191 1191 Maycee Frey 12 ST. CLAIR 25:43
116 112 175 1175 Rachael Nicevski 12 OWOSSO 25:53
117 113 114 1114 Jessica Rodriques 10 CARDINAL LEGER (CANADA) 25:57
118 114 119 1119 Maggie Morrison 12 COLDWATER 26:28
119 115 193 1193 Katie Chitwood 10 ST. CLAIR 26:29
120 116 172 1172 Marleigh Flagg 10 OWOSSO 26:46
121 117 96 1096 Laurel Payne 11 ARMADA 27:00
122 118 199 1199 Jacquelynn Allen 11 STURGIS 27:03
123 119 200 1200 Morgan Fletcher 9 STURGIS 27:42
124 120 487 1487 Emily Hicks 11 COLDWATER 27:57
125 121 93 1093 Karalee Jerse 11 ARMADA 28:17
126 122 115 1115 Sarah Silva 10 CARDINAL LEGER (CANADA) 28:21
127 147 1147 Colleen McQueeney 12 FERNDALE 28:40
128 123 203 1203 Jasmin Galvan Sanchez 10 STURGIS 28:53
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S TEAM RESULTS - DIVISION 3
----------------------------------------------------------------------------
1. 57 HANOVER-HORTON ( 17:21 1:26:43 0:52)
==========================================================
1 5 335 Austin Shepherd 10 16:56
2 6 333 Lucas Crisanti 11 17:01
3 12 331 Brennan Burk 10 17:19
4 16 330 Zach Abbee 10 17:39
5 18 334 Aaron Heath 10 17:48
6 ( 25) 336 Tristan Swartout 12 18:12
7 ( 28) 332 Matt Childs 12 18:16
2. 71 JACKSON LUMEN CHRISTI ( 17:28 1:27:19 1:41)
==========================================================
1 1 343 Karl Berkemeier 12 16:34
2 8 346 Ryan Gibson 11 17:05
3 13 349 Patrick Soltis 12 17:20
4 22 347 Alex Hoop 11 18:05
5 27 348 Canyon Raburn 12 18:15
6 ( 29) 344 Nadji Butris 10 18:17
7 ( 34) 345 Kristopher Cavender 11 18:27
3. 85 CLARE ( 17:39 1:28:15 1:45)
==========================================================
1 4 314 Kyler Phillips 11 16:52
2 10 315 Kevin Spicer-Torres 11 17:17
3 11 313 Hunter Nivison 12 17:19
4 24 312 Ben Haupt 9 18:10
5 36 311 Chase Field 10 18:37
6 ( 56) 317 Nick Wertheimer 10 19:15
7 ( 79) 316 Mike Wertheimer 11 20:37
4. 140 JONESVILLE ( 18:13 1:31:05 1:44)
==========================================================
1 15 353 Andrew Sines 12 17:29
2 19 356 Justin Taylor 9 17:58
3 20 355 Travis Sutton 11 18:01
4 33 354 Kiehl Smith 10 18:24
5 53 350 Nick Font 12 19:13
6 ( 90) 351 Tyler Geer 9 21:23
7 ( 97) 352 Ben Marsh 9 22:17
5. 186 CARO ( 18:33 1:32:44 1:52)
==========================================================
1 14 305 Ben Brown 12 17:23
2 30 304 Travis Bauerschmidt 11 18:23
3 39 306 Jerzy Kolanowski 11 18:39
4 48 307 Dustin Levalley 12 19:04
5 55 309 Andrew Rollend 12 19:15
6 ( 58) 308 Jacob Zawilinski 9 19:18
7 ( 76) 310 Ethan Sanger 12 20:19
6. 219 AA GABRIEL RICHARD ( 18:44 1:33:38 2:11)
==========================================================
1 9 267 McNally Colin 11 17:10
2 44 268 Lacroix Daniel 12 18:46
3 49 271 Libs Will 11 19:04
4 57 265 Blower Andrew 11 19:17
5 60 269 Jesus Amado 10 19:21
6 ( 62) 270 Mitchell Stephen 12 19:26
7 ( 65) 266 Hill-Carrut Andy 11 19:38
7. 227 FLINT POWERS CATHOLIC ( 18:56 1:34:39 0:33)
==========================================================
1 38 326 Luke Driesen 12 18:38
2 41 323 Dan Bloink 12 18:43
3 46 327 Ian Fox 10 19:01
4 50 329 Ryan Waggoner 11 19:06
5 52 328 Mike Sinanian 12 19:11
6 ( 61) 324 Sean Corcoran 11 19:26
7 ( 64) 2315 Keegan Daniel 10 19:30
8. 246 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD ( 19:07 1:35:33 1:49)
==========================================================
1 26 366 Dylan Gracia 12 18:14
2 35 368 Jack Randles 11 18:33
3 40 367 Michael Look 11 18:41
4 72 370 Donavan Wheeler 10 20:02
5 73 365 Joe Gajda 11 20:03
6 ( 84) 369 Kyle Solesbee 9 20:56
7 ( 91) 364 Jaques Sirois 9 21:23
9. 256 HILLSDALE ( 19:20 1:36:36 5:40)
==========================================================
1 2 337 Brock Eves 10 16:35
2 3 339 Zach Hardway 12 16:43
3 67 342 Owen Webb 10 19:53
4 88 338 Jimmy Felske 12 21:10
5 96 340 Alex McGowan 10 22:15
6 ( 98) 341 Casey O'Heran 12 22:18
10. 263 BYRON ( 19:13 1:36:05 1:52)
==========================================================
1 21 301 James Whaley 18:04
2 42 303 Logan Wykes 18:44
3 63 299 Hunter Kennedy 19:28
4 68 300 Kyle Markley 19:53
5 69 302 Brandon Wilsdon 19:56
6 ( 74) 297 Justin Comis 20:09
7 ( 78) 298 Chris Jansson 20:35
11. 278 BURTON-BENDLE ( 20:02 1:40:09 6:40)
==========================================================
1 7 292 Timothy Kimball 11 17:04
2 17 294 Dylan Richards 11 17:46
3 54 295 James Rolfe 11 19:14
4 99 291 Barak Hernandez 9 22:21
5 101 296 Rory Santamour 10 23:44
12. 288 ANN ARBOR GREENHILLS ( 19:35 1:37:52 2:37)
==========================================================
1 31 273 Naveen Fujii 10 18:23
2 32 276 Alexander Reeves 11 18:23
3 59 274 Dominic Johnson 11 19:20
4 81 272 Ozair Arfi 11 20:46
5 85 277 Patrick Snabes 9 21:00
6 ( 94) 278 Haven Wagner 12 22:07
13. 316 BRONSON ( 20:20 1:41:38 5:54)
==========================================================
1 23 286 Matt Cosby 12 18:07
2 37 287 Wesley Disboro 11 18:37
3 71 284 Jordan Alger 11 20:02
4 83 288 Laine Houtz 11 20:51
5 102 289 Isaac Robinson 9 24:01
6 (104) 285 Jake Butters 9 25:31
7 (106) 290 Mike Thompson 9 29:33
14. 329 REESE ( 19:57 1:39:45 2:27)
==========================================================
1 43 357 Mitchell Ackerman 11 18:45
2 45 358 Nate Arnold 11 18:57
3 66 359 Chase Bender 10 19:45
4 86 362 Austin Lyle 10 21:06
5 89 360 Bailey Felske 10 21:12
6 ( 92) 361 Jared Hetzner 12 21:37
7 ( 95) 363 Jared Skias 11 22:09
15. 330 SANFORD MERIDIAN ( 19:53 1:39:23 1:42)
==========================================================
1 47 374 Joe Miller 9 19:03
2 51 377 Sam Warner 12 19:06
3 75 373 Colin McGraw 11 20:09
4 77 375 Aaron Rice 9 20:20
5 80 372 Tanner Florey 12 20:45
6 ( 82) 371 Caleb Alexander 11 20:47
7 ( 87) 376 Joe Shuler 11 21:10
16. 471 EAST JACKSON ( 23:38 1:58:08 8:31)
==========================================================
1 70 321 Isaac Scott 10 20:01
2 93 318 Daniel Bryant 11 21:55
3 100 322 Blaine Stowe 11 22:31
4 103 320 Curtis Scott 9 25:09
5 105 319 Branden Commet 9 28:32
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 3
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 343 343 Karl Berkemeier 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 16:34
2 2 337 337 Brock Eves 10 HILLSDALE 16:35
3 3 339 339 Zach Hardway 12 HILLSDALE 16:43
4 4 314 314 Kyler Phillips 11 CLARE 16:52
5 5 335 335 Austin Shepherd 10 HANOVER-HORTON 16:56
6 6 333 333 Lucas Crisanti 11 HANOVER-HORTON 17:01
7 7 292 292 Timothy Kimball 11 BURTON-BENDLE 17:04
8 8 346 346 Ryan Gibson 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 17:05
9 9 267 267 McNally Colin 11 AA GABRIEL RICHARD 17:10
10 10 315 315 Kevin Spicer-Torres 11 CLARE 17:17
11 11 313 313 Hunter Nivison 12 CLARE 17:19
12 12 331 331 Brennan Burk 10 HANOVER-HORTON 17:19
13 13 349 349 Patrick Soltis 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 17:20
14 14 305 305 Ben Brown 12 CARO 17:23
15 15 353 353 Andrew Sines 12 JONESVILLE 17:29
16 16 330 330 Zach Abbee 10 HANOVER-HORTON 17:39
17 17 294 294 Dylan Richards 11 BURTON-BENDLE 17:46
18 18 334 334 Aaron Heath 10 HANOVER-HORTON 17:48
19 19 356 356 Justin Taylor 9 JONESVILLE 17:58
20 20 355 355 Travis Sutton 11 JONESVILLE 18:01
21 21 301 301 James Whaley BYRON 18:04
22 22 347 347 Alex Hoop 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 18:05
23 282 282 Vince Salcido 11 BAD AXE 18:06
24 23 286 286 Matt Cosby 12 BRONSON 18:07
25 24 312 312 Ben Haupt 9 CLARE 18:10
26 25 336 336 Tristan Swartout 12 HANOVER-HORTON 18:12
27 26 366 366 Dylan Gracia 12 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 18:14
28 27 348 348 Canyon Raburn 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 18:15
29 28 332 332 Matt Childs 12 HANOVER-HORTON 18:16
30 29 344 344 Nadji Butris 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 18:17
31 30 304 304 Travis Bauerschmidt 11 CARO 18:23
32 31 273 273 Naveen Fujii 10 ANN ARBOR GREENHILLS 18:23
33 32 276 276 Alexander Reeves 11 ANN ARBOR GREENHILLS 18:23
34 33 354 354 Kiehl Smith 10 JONESVILLE 18:24
35 34 345 345 Kristopher Cavender 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 18:27
36 35 368 368 Jack Randles 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 18:33
37 36 311 311 Chase Field 10 CLARE 18:37
38 37 287 287 Wesley Disboro 11 BRONSON 18:37
39 38 326 326 Luke Driesen 12 FLINT POWERS CATHOLIC 18:38
40 39 306 306 Jerzy Kolanowski 11 CARO 18:39
41 40 367 367 Michael Look 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 18:41
42 41 323 323 Dan Bloink 12 FLINT POWERS CATHOLIC 18:43
43 42 303 303 Logan Wykes BYRON 18:44
44 43 357 357 Mitchell Ackerman 11 REESE 18:45
45 44 268 268 Lacroix Daniel 12 AA GABRIEL RICHARD 18:46
46 45 358 358 Nate Arnold 11 REESE 18:57
47 46 327 327 Ian Fox 10 FLINT POWERS CATHOLIC 19:01
48 47 374 374 Joe Miller 9 SANFORD MERIDIAN 19:03
49 48 307 307 Dustin Levalley 12 CARO 19:04
50 49 271 271 Libs Will 11 AA GABRIEL RICHARD 19:04
51 50 329 329 Ryan Waggoner 11 FLINT POWERS CATHOLIC 19:06
52 51 377 377 Sam Warner 12 SANFORD MERIDIAN 19:06
53 52 328 328 Mike Sinanian 12 FLINT POWERS CATHOLIC 19:11
54 53 350 350 Nick Font 12 JONESVILLE 19:13
55 54 295 295 James Rolfe 11 BURTON-BENDLE 19:14
56 55 309 309 Andrew Rollend 12 CARO 19:15
57 56 317 317 Nick Wertheimer 10 CLARE 19:15
58 57 265 265 Blower Andrew 11 AA GABRIEL RICHARD 19:17
59 58 308 308 Jacob Zawilinski 9 CARO 19:18
60 59 274 274 Dominic Johnson 11 ANN ARBOR GREENHILLS 19:20
61 60 269 269 Jesus Amado 10 AA GABRIEL RICHARD 19:21
62 61 324 324 Sean Corcoran 11 FLINT POWERS CATHOLIC 19:26
63 62 270 270 Mitchell Stephen 12 AA GABRIEL RICHARD 19:26
64 63 299 299 Hunter Kennedy BYRON 19:28
65 64 315 2315 Keegan Daniel 10 FLINT POWERS CATHOLIC 19:30
66 65 266 266 Hill-Carrut Andy 11 AA GABRIEL RICHARD 19:38
67 66 359 359 Chase Bender 10 REESE 19:45
68 67 342 342 Owen Webb 10 HILLSDALE 19:53
69 68 300 300 Kyle Markley BYRON 19:53
70 69 302 302 Brandon Wilsdon BYRON 19:56
71 70 321 321 Isaac Scott 10 EAST JACKSON 20:01
72 71 284 284 Jordan Alger 11 BRONSON 20:02
73 72 370 370 Donavan Wheeler 10 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 20:02
74 73 365 365 Joe Gajda 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 20:03
75 283 283 Ryan Wall 10 BAD AXE 20:08
76 74 297 297 Justin Comis BYRON 20:09
77 75 373 373 Colin McGraw 11 SANFORD MERIDIAN 20:09
78 76 310 310 Ethan Sanger 12 CARO 20:19
79 77 375 375 Aaron Rice 9 SANFORD MERIDIAN 20:20
80 78 298 298 Chris Jansson BYRON 20:35
81 79 316 316 Mike Wertheimer 11 CLARE 20:37
82 80 372 372 Tanner Florey 12 SANFORD MERIDIAN 20:45
83 81 272 272 Ozair Arfi 11 ANN ARBOR GREENHILLS 20:46
84 82 371 371 Caleb Alexander 11 SANFORD MERIDIAN 20:47
85 83 288 288 Laine Houtz 11 BRONSON 20:51
86 84 369 369 Kyle Solesbee 9 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 20:56
87 85 277 277 Patrick Snabes 9 ANN ARBOR GREENHILLS 21:00
88 86 362 362 Austin Lyle 10 REESE 21:06
89 87 376 376 Joe Shuler 11 SANFORD MERIDIAN 21:10
90 88 338 338 Jimmy Felske 12 HILLSDALE 21:10
91 89 360 360 Bailey Felske 10 REESE 21:12
92 90 351 351 Tyler Geer 9 JONESVILLE 21:23
93 91 364 364 Jaques Sirois 9 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 21:23
94 92 361 361 Jared Hetzner 12 REESE 21:37
95 93 318 318 Daniel Bryant 11 EAST JACKSON 21:55
96 382 382 Mitchell Nagy 11 WHITMORE LAKE 22:00
97 94 278 278 Haven Wagner 12 ANN ARBOR GREENHILLS 22:07
98 95 363 363 Jared Skias 11 REESE 22:09
99 96 340 340 Alex McGowan 10 HILLSDALE 22:15
100 97 352 352 Ben Marsh 9 JONESVILLE 22:17
101 98 341 341 Casey O'Heran 12 HILLSDALE 22:18
102 99 291 291 Barak Hernandez 9 BURTON-BENDLE 22:21
103 100 322 322 Blaine Stowe 11 EAST JACKSON 22:31
104 101 296 296 Rory Santamour 10 BURTON-BENDLE 23:44
105 102 289 289 Isaac Robinson 9 BRONSON 24:01
106 381 381 Eric Mayo 10 WHITMORE LAKE 24:21
107 103 320 320 Curtis Scott 9 EAST JACKSON 25:09
108 104 285 285 Jake Butters 9 BRONSON 25:31
109 380 380 Rory Kitchen 12 WHITMORE LAKE 26:14
110 379 379 Deacon Foutasin 9 WHITMORE LAKE 26:35
111 105 319 319 Branden Commet 9 EAST JACKSON 28:32
112 106 290 290 Mike Thompson 9 BRONSON 29:33
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S TEAM RESULTS - DIVISION 3
----------------------------------------------------------------------------
1. 73 CLARE ( 20:47 1:43:51 3:09)
==========================================================
1 1 1249 Jasmine Harper 9 19:23
2 7 1252 Holly Pummell 9 20:19
3 10 1250 Victoria Harper 12 20:33
4 17 1254 Jayda Sykora 11 21:04
5 38 1248 Hannah Brown 9 22:32
6 ( 44) 1251 Madison McPhee 10 23:09
7 ( 57) 1253 Amanda Yats 12 23:48
2. 85 JACKSON LUMEN CHRISTI ( 20:59 1:44:52 2:29)
==========================================================
1 2 1277 Aubrey Penn 11 19:42
2 3 1273 Caitlin Clark 11 19:46
3 21 1279 Emily Yoxheimer 11 21:25
4 25 1274 Shannon McDonnell 10 21:48
5 34 1278 Riley Raburn 10 22:11
6 ( 47) 1275 Sarah Prevost 9 23:19
7 ( 48) 1276 Emily Hawkins 11 23:19
3. 87 FLINT POWERS CATHOLIC ( 21:05 1:45:24 1:46)
==========================================================
1 9 1261 Julia Vanitvelt 9 20:27
2 11 1259 Krista Pichey 10 20:42
3 14 1257 Kayelin Mazur 12 20:55
4 18 1260 Maria Purcell 9 21:07
5 35 1256 Monica Leduc 10 22:13
6 ( 40) 1258 Taylor Ovadek 12 22:38
7 ( 51) 1255 Lindsay Kooy 11 23:30
4. 102 CARO ( 21:18 1:46:29 2:21)
==========================================================
1 4 1244 Monica Ellicott 11 19:56
2 16 1245 Casey Hadaway 11 21:03
3 22 1243 Emily Cockerill 10 21:28
4 24 1246 Andrea Messing 11 21:45
5 36 1242 Sarah Brown 11 22:17
6 ( 59) 1247 Alex Rollend 12 23:55
7 ( 64) 1241 Abbie Brown 12 24:38
5. 103 HANOVER-HORTON ( 21:23 1:46:54 1:48)
==========================================================
1 6 1267 Shannon Richardson 12 20:17
2 15 1262 Samantha Campbell 11 20:59
3 23 1263 Alexis Dielman 12 21:37
4 28 1268 Jessica Stroede 11 21:56
5 31 1266 Anna Piloske 9 22:05
6 ( 33) 1264 Chaney Manarin 11 22:08
7 ( 41) 1265 Jade Melling 11 22:40
6. 123 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD ( 21:43 1:48:33 2:25)
==========================================================
1 13 1290 Casey Lyons 11 20:51
2 19 1293 Megan McLellan 12 21:15
3 20 1294 Michelina Partipilo 10 21:18
4 26 1292 Elean Mazurkiewicz 11 21:53
5 45 1291 Katie Lyons 11 23:16
6 ( 53) 1295 Mary Pizzo 10 23:34
7 ( 60) 1289 Erica Augustyniak 11 24:02
7. 176 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD ( 22:26 1:52:07 2:36)
==========================================================
1 12 1206 Andrea Bodary 12 20:47
2 30 1211 Nina Sapienza 11 22:05
3 39 1210 Grace Rumler 9 22:34
4 46 1209 Michelle Jonik 9 23:18
5 49 1208 Sophia Filipe 9 23:23
6 ( 78) 1207 Emily Flaherty 11 25:51
8. 219 HILLSDALE ( 23:18 1:56:30 7:56)
==========================================================
1 5 1270 Madeline Richards 12 20:00
2 29 1269 Sarah Kempa 10 22:03
3 42 1272 Karri Shalosky 11 22:44
4 56 1271 Carli Shalosky 11 23:47
5 87 1448 Kristen Miller 27:56
9. 245 REESE ( 23:24 1:57:00 5:36)
==========================================================
1 8 1282 Morgan Flieschmann 12 20:24
2 37 1287 Ashtyn Stewart 9 22:25
3 58 1288 Alaina Weihl 12 23:51
4 62 1283 Reyna Frost 11 24:20
5 80 1284 Sarah Lynch 12 26:00
6 ( 82) 1285 Danielle Mason 10 26:57
7 ( 83) 1286 Olivia Montgomery 9 27:15
10. 310 ANN ARBOR GREENHILLS ( 24:26 2:02:06 2:47)
==========================================================
1 43 1216 Kaity Mussio 12 22:46
2 55 1217 Kelsey Mussio 9 23:46
3 66 1215 Lily Mohr 11 24:52
4 71 1218 Libby Reeves 9 25:09
5 75 1212 Krickett Kazyak 12 25:33
6 ( 88) 1214 Alexa Mikhail 9 28:23
10. 310 BRONSON ( 24:26 2:02:09 1:51)
==========================================================
1 50 1230 Corissa Ross 11 23:27
2 54 1225 Mary Alberran 10 23:43
3 63 1229 Kelsey Robinson 10 24:33
4 70 1228 Oriana McBride 11 25:08
5 73 1226 Arianna Clemens 10 25:18
6 ( 74) 1231 Tana Shimp 12 25:32
7 ( 77) 1227 Cristal Luviano 12 25:44
12. 317 BYRON ( 24:30 2:02:28 1:39)
==========================================================
1 52 1238 Laura Nicklisch 23:31
2 61 1240 Hannah Ruff 24:10
3 65 1236 Jaryn Goodrich 24:39
4 67 1234 Megan Coad 24:58
5 72 1235 Cierra Evans 25:10
6 ( 76) 1237 Lindsey Jones 25:39
7 ( 84) 1239 Michelle Pearsall 27:17
13. 319 BAD AXE ( 25:54 2:09:29 8:12)
==========================================================
1 27 1220 Mikayla Beeler 9 21:54
2 32 1223 Miranda Rzendzioner 10 22:08
3 79 1222 Abigail Lorenz 10 25:53
4 90 1219 Heather Beckler 12 29:28
5 91 1221 Heather Hass 12 30:06
14. 389 SANFORD MERIDIAN ( 26:33 2:12:44 2:46)
==========================================================
1 68 1296 Brittany Altman 9 25:06
2 69 1299 Katie Mapes 9 25:06
3 81 1297 Cayla Brawt 11 26:51
4 85 1298 Taylor Brooks 12 27:49
5 86 1300 Lucy Melchi 12 27:52
6 ( 89) 1302 Ashley Yzqueirdo 12 28:32
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 3
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 249 1249 Jasmine Harper 9 CLARE 19:23
2 2 277 1277 Aubrey Penn 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 19:42
3 3 273 1273 Caitlin Clark 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 19:46
4 4 244 1244 Monica Ellicott 11 CARO 19:56
5 5 270 1270 Madeline Richards 12 HILLSDALE 20:00
6 6 267 1267 Shannon Richardson 12 HANOVER-HORTON 20:17
7 7 252 1252 Holly Pummell 9 CLARE 20:19
8 8 282 1282 Morgan Flieschmann 12 REESE 20:24
9 9 261 1261 Julia Vanitvelt 9 FLINT POWERS CATHOLIC 20:27
10 10 250 1250 Victoria Harper 12 CLARE 20:33
11 11 259 1259 Krista Pichey 10 FLINT POWERS CATHOLIC 20:42
12 12 206 1206 Andrea Bodary 12 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 20:47
13 13 290 1290 Casey Lyons 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 20:51
14 14 257 1257 Kayelin Mazur 12 FLINT POWERS CATHOLIC 20:55
15 15 262 1262 Samantha Campbell 11 HANOVER-HORTON 20:59
16 16 245 1245 Casey Hadaway 11 CARO 21:03
17 17 254 1254 Jayda Sykora 11 CLARE 21:04
18 18 260 1260 Maria Purcell 9 FLINT POWERS CATHOLIC 21:07
19 19 293 1293 Megan McLellan 12 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 21:15
20 20 294 1294 Michelina Partipilo 10 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 21:18
21 21 279 1279 Emily Yoxheimer 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 21:25
22 22 243 1243 Emily Cockerill 10 CARO 21:28
23 23 263 1263 Alexis Dielman 12 HANOVER-HORTON 21:37
24 24 246 1246 Andrea Messing 11 CARO 21:45
25 25 274 1274 Shannon McDonnell 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 21:48
26 305 1305 Charlotte Henry 12 WHITMORE LAKE 21:51
27 26 292 1292 Elean Mazurkiewicz 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 21:53
28 27 220 1220 Mikayla Beeler 9 BAD AXE 21:54
29 28 268 1268 Jessica Stroede 11 HANOVER-HORTON 21:56
30 29 269 1269 Sarah Kempa 10 HILLSDALE 22:03
31 30 211 1211 Nina Sapienza 11 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 22:05
32 31 266 1266 Anna Piloske 9 HANOVER-HORTON 22:05
33 32 223 1223 Miranda Rzendzioner 10 BAD AXE 22:08
34 33 264 1264 Chaney Manarin 11 HANOVER-HORTON 22:08
35 34 278 1278 Riley Raburn 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 22:11
36 35 256 1256 Monica Leduc 10 FLINT POWERS CATHOLIC 22:13
37 36 242 1242 Sarah Brown 11 CARO 22:17
38 37 287 1287 Ashtyn Stewart 9 REESE 22:25
39 38 248 1248 Hannah Brown 9 CLARE 22:32
40 39 210 1210 Grace Rumler 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 22:34
41 40 258 1258 Taylor Ovadek 12 FLINT POWERS CATHOLIC 22:38
42 41 265 1265 Jade Melling 11 HANOVER-HORTON 22:40
43 42 272 1272 Karri Shalosky 11 HILLSDALE 22:44
44 43 216 1216 Kaity Mussio 12 ANN ARBOR GREENHILLS 22:46
45 44 251 1251 Madison McPhee 10 CLARE 23:09
46 45 291 1291 Katie Lyons 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 23:16
47 46 209 1209 Michelle Jonik 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 23:18
48 47 275 1275 Sarah Prevost 9 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:19
49 48 276 1276 Emily Hawkins 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:19
50 49 208 1208 Sophia Filipe 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 23:23
51 50 230 1230 Corissa Ross 11 BRONSON 23:27
52 51 255 1255 Lindsay Kooy 11 FLINT POWERS CATHOLIC 23:30
53 52 238 1238 Laura Nicklisch BYRON 23:31
54 53 295 1295 Mary Pizzo 10 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 23:34
55 280 1280 Hannah Adams 9 JONESVILLE 23:41
56 54 225 1225 Mary Alberran 10 BRONSON 23:43
57 55 217 1217 Kelsey Mussio 9 ANN ARBOR GREENHILLS 23:46
58 56 271 1271 Carli Shalosky 11 HILLSDALE 23:47
59 57 253 1253 Amanda Yats 12 CLARE 23:48
60 58 288 1288 Alaina Weihl 12 REESE 23:51
61 59 247 1247 Alex Rollend 12 CARO 23:55
62 60 289 1289 Erica Augustyniak 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 24:02
63 61 240 1240 Hannah Ruff BYRON 24:10
64 62 283 1283 Reyna Frost 11 REESE 24:20
65 63 229 1229 Kelsey Robinson 10 BRONSON 24:33
66 64 241 1241 Abbie Brown 12 CARO 24:38
67 65 236 1236 Jaryn Goodrich BYRON 24:39
68 306 1306 Ella Henry 9 WHITMORE LAKE 24:48
69 66 215 1215 Lily Mohr 11 ANN ARBOR GREENHILLS 24:52
70 67 234 1234 Megan Coad BYRON 24:58
71 68 296 1296 Brittany Altman 9 SANFORD MERIDIAN 25:06
72 69 299 1299 Katie Mapes 9 SANFORD MERIDIAN 25:06
73 70 228 1228 Oriana McBride 11 BRONSON 25:08
74 71 218 1218 Libby Reeves 9 ANN ARBOR GREENHILLS 25:09
75 72 235 1235 Cierra Evans BYRON 25:10
76 73 226 1226 Arianna Clemens 10 BRONSON 25:18
77 308 1308 Chelsea Spangler 9 WHITMORE LAKE 25:20
78 74 231 1231 Tana Shimp 12 BRONSON 25:32
79 75 212 1212 Krickett Kazyak 12 ANN ARBOR GREENHILLS 25:33
80 76 237 1237 Lindsey Jones BYRON 25:39
81 77 227 1227 Cristal Luviano 12 BRONSON 25:44
82 78 207 1207 Emily Flaherty 11 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 25:51
83 79 222 1222 Abigail Lorenz 10 BAD AXE 25:53
84 80 284 1284 Sarah Lynch 12 REESE 26:00
85 232 1232 Courtney Leonard 10 BURTON-BENDLE 26:09
86 81 297 1297 Cayla Brawt 11 SANFORD MERIDIAN 26:51
87 82 285 1285 Danielle Mason 10 REESE 26:57
88 83 286 1286 Olivia Montgomery 9 REESE 27:15
89 84 239 1239 Michelle Pearsall BYRON 27:17
90 85 298 1298 Taylor Brooks 12 SANFORD MERIDIAN 27:49
91 86 300 1300 Lucy Melchi 12 SANFORD MERIDIAN 27:52
92 281 1281 Melody Olmstead 11 JONESVILLE 27:53
93 87 448 1448 Kristen Miller HILLSDALE 27:56
94 88 214 1214 Alexa Mikhail 9 ANN ARBOR GREENHILLS 28:23
95 303 1303 Caylie Dupuis 11 WHITMORE LAKE 28:28
96 89 302 1302 Ashley Yzqueirdo 12 SANFORD MERIDIAN 28:32
97 90 219 1219 Heather Beckler 12 BAD AXE 29:28
98 91 221 1221 Heather Hass 12 BAD AXE 30:06
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S TEAM RESULTS - DIVISION 4
----------------------------------------------------------------------------
1. 27 SAUGATUCK ( 17:21 1:26:44 1:44)
==========================================================
1 1 441 Clayton Springer 12 16:24
2 2 439 Jacob Pettinga 11 16:26
3 4 435 Joe Brown 11 17:42
4 9 440 Zachary Pettinga 9 18:04
5 11 436 Nick Butch 9 18:08
6 ( 26) 437 Michael Granzotto 12 19:10
7 ( 27) 438 Nick Heelan 9 19:11
2. 71 MARLETTE ( 18:19 1:31:34 1:45)
==========================================================
1 3 411 Eli Poth 12 17:36
2 7 412 Eric Poth 10 17:54
3 8 413 Sam Sartin 11 17:56
4 19 407 Markus Dale 11 18:47
5 34 409 Hayden Harneck 12 19:21
6 ( 35) 408 Seth Ferguson 9 19:27
7 ( 55) 410 Alex Herman 12 20:31
3. 110 SANDUSKY ( 18:47 1:33:54 1:57)
==========================================================
1 6 433 Kaden Thompson 10 17:52
2 12 429 Justin Campbell 12 18:08
3 18 434 Ethan Tubbs 11 18:46
4 32 428 Elijah Bittner 10 19:19
5 42 432 Justin Miller 10 19:49
6 ( 50) 431 Tate Larson 10 20:05
7 ( 72) 430 Nick Kohn 11 21:39
4. 134 LAKE FOREST ACADEMY (IL) ( 19:05 1:35:25 1:35)
==========================================================
1 13 403 William Stewart 12 18:17
2 17 402 Ben Shaughnessy 12 18:44
3 21 400 Matthew Fallon 10 18:52
4 39 398 Mullarkey Alexander 10 19:40
5 44 401 Kyle Shannahan 11 19:52
6 ( 53) 404 Sammy Zheng 9 20:30
7 ( 59) 399 Blake Cedergren 9 20:51
5. 136 POTTERVILLE ( 19:12 1:35:57 2:24)
==========================================================
1 14 417 August Schmeidiknecht 12 18:24
2 15 418 Sam Traver 11 18:32
3 24 414 Alec Badgley 11 19:05
4 25 419 Tyler Vermillion 9 19:08
5 58 416 Matt Miller 12 20:48
6 ( 62) 420 Zach Yarger 9 21:07
7 ( 66) 415 Sam Corbin 9 21:11
6. 160 HOMER ( 19:20 1:36:38 2:33)
==========================================================
1 10 397 Austin Yeakey 11 18:05
2 20 392 Dakota Glassburn 12 18:51
3 30 393 Dylan Hamilton 11 19:14
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 4
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 441 441 Clayton Springer 12 SAUGATUCK 16:24
2 2 439 439 Jacob Pettinga 11 SAUGATUCK 16:26
3 391 391 Luke Anderson 11 HARBOR BEACH 17:05
4 3 411 411 Eli Poth 12 MARLETTE 17:36
5 4 435 435 Joe Brown 11 SAUGATUCK 17:42
6 5 443 443 Adam Grifka 11 UBLY 17:49
7 6 433 433 Kaden Thompson 10 SANDUSKY 17:52
8 7 412 412 Eric Poth 10 MARLETTE 17:54
9 8 413 413 Sam Sartin 11 MARLETTE 17:56
10 9 440 440 Zachary Pettinga 9 SAUGATUCK 18:04
11 10 397 397 Austin Yeakey 11 HOMER 18:05
12 11 436 436 Nick Butch 9 SAUGATUCK 18:08
13 12 429 429 Justin Campbell 12 SANDUSKY 18:08
14 13 403 403 William Stewart 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 18:17
15 14 417 417 August Schmeidiknecht 12 POTTERVILLE 18:24
16 15 418 418 Sam Traver 11 POTTERVILLE 18:32
17 16 570 570 Cam Santangelo 12 LUTHERAN NORTHWEST 18:37
18 17 402 402 Ben Shaughnessy 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 18:44
19 18 434 434 Ethan Tubbs 11 SANDUSKY 18:46
20 19 407 407 Markus Dale 11 MARLETTE 18:47
21 20 392 392 Dakota Glassburn 12 HOMER 18:51
22 21 400 400 Matthew Fallon 10 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 18:52
23 22 453 453 Dylan Goitz 12 UNIVERSITY LIGGETT 18:59
24 23 452 452 William Gilbert 11 UNIVERSITY LIGGETT 19:00
25 24 414 414 Alec Badgley 11 POTTERVILLE 19:05
26 25 419 419 Tyler Vermillion 9 POTTERVILLE 19:08
27 26 437 437 Michael Granzotto 12 SAUGATUCK 19:10
28 27 438 438 Nick Heelan 9 SAUGATUCK 19:11
29 28 424 424 Jake Miller 12 ROYAL OAK SHRINE 19:12
30 29 520 520 Noah Nuss 9 OUR LADY OF THE LAKES 19:13
31 30 393 393 Dylan Hamilton 11 HOMER 19:14
32 31 522 522 Chris Shankin 9 OUR LADY OF THE LAKES 19:17
33 32 428 428 Elijah Bittner 10 SANDUSKY 19:19
34 33 423 423 Mike Guirey 12 ROYAL OAK SHRINE 19:20
35 34 409 409 Hayden Harneck 12 MARLETTE 19:21
36 35 408 408 Seth Ferguson 9 MARLETTE 19:27
37 36 446 446 George Selleke 11 UBLY 19:28
38 37 454 454 William Loner 11 UNIVERSITY LIGGETT 19:28
39 38 427 427 Dominic Romano 11 ROYAL OAK SHRINE 19:38
40 39 398 398 Mullarkey Alexander 10 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 19:40
41 40 442 442 Nathan Gilbert 10 UBLY 19:44
42 41 569 569 Logan Yost GENESEE 19:48
43 42 432 432 Justin Miller 10 SANDUSKY 19:49
44 43 394 394 Tom Marvil 12 HOMER 19:50
45 406 406 Dylon Collison-Russel 10 LAKER 19:51
46 44 401 401 Kyle Shannahan 11 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 19:52
47 45 390 390 Jason Van Develde 9 BISHOP FOLEY 19:59
48 46 448 448 Jonathon Wright 10 UBLY 20:01
49 47 387 387 Dj Oster 11 BISHOP FOLEY 20:02
50 48 422 422 Conner Ciarlone 12 ROYAL OAK SHRINE 20:03
51 49 426 426 Kyle Pawloski 11 ROYAL OAK SHRINE 20:04
52 50 431 431 Tate Larson 10 SANDUSKY 20:05
53 51 450 450 Nick Brusilow 9 UNIVERSITY LIGGETT 20:05
54 52 572 572 Andrew Abraham 12 LUTHERAN NORTHWEST 20:11
55 53 404 404 Sammy Zheng 9 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 20:30
56 54 571 571 Tyler Cook 12 LUTHERAN NORTHWEST 20:31
57 55 410 410 Alex Herman 12 MARLETTE 20:31
58 56 425 425 Alec Moylan 11 ROYAL OAK SHRINE 20:36
59 57 395 395 Kyle Trout 12 HOMER 20:38
60 58 416 416 Matt Miller 12 POTTERVILLE 20:48
61 59 399 399 Blake Cedergren 9 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 20:51
62 405 405 Jake Bushey 9 LAKER 20:59
63 60 396 396 Hunter Weeks 11 HOMER 21:05
64 61 384 384 Nick Marcopolio 10 BISHOP FOLEY 21:05
65 62 420 420 Zach Yarger 9 POTTERVILLE 21:07
66 63 389 389 Ryan Reichenbach 12 BISHOP FOLEY 21:10
67 64 445 445 Blake Schumacher 10 UBLY 21:10
68 65 451 451 Anthony Galea 10 UNIVERSITY LIGGETT 21:11
69 66 415 415 Sam Corbin 9 POTTERVILLE 21:11
70 67 444 444 Noah Krueger 9 UBLY 21:14
71 68 421 421 Brendan Battle 10 ROYAL OAK SHRINE 21:15
72 69 574 574 C. Jaye Paratore 12 LUTHERAN NORTHWEST 21:22
73 70 576 576 Jacob Morrison 12 LUTHERAN NORTHWEST 21:26
74 71 575 575 Noah Klausmeier 12 LUTHERAN NORTHWEST 21:33
75 72 430 430 Nick Kohn 11 SANDUSKY 21:39
76 73 568 568 Mike Nievgerowski 9 GENESEE 21:46
77 74 447 447 James Weber 10 UBLY 22:07
78 75 449 449 Patrick Bernas 10 UNIVERSITY LIGGETT 22:34
79 76 566 566 Jim Heron 10 GENESEE 22:43
80 77 518 518 Andrew Kliffel 10 OUR LADY OF THE LAKES 22:49
81 78 564 564 Shaun Decoe 12 GENESEE 23:43
82 79 521 521 Adam Romkema 12 OUR LADY OF THE LAKES 24:37
83 80 519 519 Igor Mattise 9 OUR LADY OF THE LAKES 24:49
84 81 455 455 Jorden Peterson 9 UNIVERSITY LIGGETT 25:34
85 82 517 517 Zachary Erwin 9 OUR LADY OF THE LAKES 26:17
86 83 385 385 Nick McElroy 12 BISHOP FOLEY 27:10
87 84 388 388 John Powers 9 BISHOP FOLEY 27:19
88 85 565 565 Nick Little 11 GENESEE 28:37
4 43 394 Tom Marvil 12 19:50
5 57 395 Kyle Trout 12 20:38
6 ( 60) 396 Hunter Weeks 11 21:05
7. 191 UBLY ( 19:39 1:38:12 3:21)
==========================================================
1 5 443 Adam Grifka 11 17:49
2 36 446 George Selleke 11 19:28
3 40 442 Nathan Gilbert 10 19:44
4 46 448 Jonathon Wright 10 20:01
5 64 445 Blake Schumacher 10 21:10
6 ( 67) 444 Noah Krueger 9 21:14
7 ( 74) 447 James Weber 10 22:07
8. 196 ROYAL OAK SHRINE ( 19:40 1:38:17 0:52)
==========================================================
1 28 424 Jake Miller 12 19:12
2 33 423 Mike Guirey 12 19:20
3 38 427 Dominic Romano 11 19:38
4 48 422 Conner Ciarlone 12 20:03
5 49 426 Kyle Pawloski 11 20:04
6 ( 56) 425 Alec Moylan 11 20:36
7 ( 68) 421 Brendan Battle 10 21:15
9. 198 UNIVERSITY LIGGETT ( 19:45 1:38:43 2:12)
==========================================================
1 22 453 Dylan Goitz 12 18:59
2 23 452 William Gilbert 11 19:00
3 37 454 William Loner 11 19:28
4 51 450 Nick Brusilow 9 20:05
5 65 451 Anthony Galea 10 21:11
6 ( 75) 449 Patrick Bernas 10 22:34
7 ( 81) 455 Jorden Peterson 9 25:34
10. 261 LUTHERAN NORTHWEST ( 20:26 1:42:07 2:49)
==========================================================
1 16 570 Cam Santangelo 12 18:37
2 52 572 Andrew Abraham 12 20:11
3 54 571 Tyler Cook 12 20:31
4 69 574 C. Jaye Paratore 12 21:22
5 70 576 Jacob Morrison 12 21:26
6 ( 71) 575 Noah Klausmeier 12 21:33
11. 296 OUR LADY OF THE LAKES ( 22:09 1:50:45 5:36)
==========================================================
1 29 520 Noah Nuss 9 19:13
2 31 522 Chris Shankin 9 19:17
3 77 518 Andrew Kliffel 10 22:49
4 79 521 Adam Romkema 12 24:37
5 80 519 Igor Mattise 9 24:49
6 ( 82) 517 Zachary Erwin 9 26:17
12. 299 BISHOP FOLEY ( 21:54 1:49:26 7:11)
==========================================================
1 45 390 Jason Van Develde 9 19:59
2 47 387 Dj Oster 11 20:02
3 61 384 Nick Marcopolio 10 21:05
4 63 389 Ryan Reichenbach 12 21:10
5 83 385 Nick McElroy 12 27:10
6 ( 84) 388 John Powers 9 27:19
13. 353 GENESEE ( 23:20 1:56:37 8:49)
==========================================================
1 41 569 Logan Yost 19:48
2 73 568 Mike Nievgerowski 9 21:46
3 76 566 Jim Heron 10 22:43
4 78 564 Shaun Decoe 12 23:43
5 85 565 Nick Little 11 28:37
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S TEAM RESULTS - DIVISION 4
---------------------------------------------------------------------------
1. 40 SANDUSKY ( 21:11 1:45:52 0:41)
==========================================================
1 5 1358 Crystal Tovar 9 20:46
2 7 1357 Morgan Redman 12 21:08
3 8 1355 Sami Orchard 10 21:10
4 9 1352 Emily Cowley 11 21:21
5 11 1353 Kaley Haupt 10 21:27
6 ( 22) 1356 Madison Polewach 10 22:28
7 ( 27) 1354 Gabrielle Martino 12 22:53
2. 41 HOMER ( 20:52 1:44:16 2:43)
==========================================================
1 1 1319 Amanda Reagle 12 19:23
2 3 1320 Jessica Reagle 11 20:02
3 4 1318 Bailey Manis 11 20:43
4 16 1322 Anna Willis 9 22:02
5 17 1317 Kayla Kline 10 22:06
6 ( 45) 1316 Kirsten King 10 24:17
7 ( 53) 1321 Ashton Salow 10 25:15
3. 56 SAUGATUCK ( 21:19 1:46:32 2:49)
==========================================================
1 2 1361 Lauren Jenkins 12 19:35
2 6 1364 Libby Springer 10 21:04
3 10 1360 Kit Huffman 9 21:21
4 18 1359 Cammy Garvelink 12 22:08
5 20 1363 Jennifer Kelly 11 22:24
6 ( 23) 1365 Addie Van Wieren 9 22:29
7 ( 44) 1362 Delaney Stickel 9 24:11
4. 107 ROYAL OAK SHRINE ( 22:31 1:52:32 1:57)
==========================================================
1 13 1348 Grace Nagle 12 21:45
2 14 1350 Gabby Schmidt 11 21:56
3 15 1347 Madelyne Luddy 11 22:00
4 28 1346 Clara Lichtenberg 10 23:09
5 37 1345 Irene Dooley 11 23:42
6 ( 51) 1351 Teresa Wiencko 12 24:57
7 ( 62) 1349 Betelhem Ashame 12 26:46
5. 175 UNIVERSITY LIGGETT ( 23:43 1:58:32 3:21)
==========================================================
1 19 1379 Maddie Wu 9 22:23
2 24 1377 Danielle Lorant 12 22:41
3 26 1376 Madison Jerome 10 22:51
4 50 1378 Taylor Slayton 11 24:53
5 56 1373 Sarah Galbenski 9 25:44
6 ( 57) 1375 Dominique Iannuzzi 9 25:58
7 ( 63) 1374 Hannah Hodges 12 26:49
6. 179 MARLETTE ( 23:35 1:57:55 2:51)
==========================================================
1 12 1334 Mackenzie Kelly 11 21:40
2 34 1338 Lexi Wilhemson 9 23:35
3 36 1335 Madison Keyworth 9 23:39
4 48 1336 Renee Miller 9 24:30
5 49 1337 Sami Sisson 11 24:31
6 ( 52) 1333 Julia Holman 9 25:05
7 ( 54) 1332 Madolyn Clark 10 25:18
7. 186 LAKE FOREST ACADEMY (IL) ( 24:02 2:00:10 3:47)
==========================================================
1 25 1326 Hallie Ventling 12 22:51
2 29 1327 Michelle Whitehead 12 23:10
3 32 1328 Vicki Zhang 12 23:33
4 40 1323 Katie Dozois 9 23:58
5 60 1325 Julia Mills 10 26:38
6 ( 67) 1324 Jennifer Ma 11 28:14
8. 195 UBLY ( 23:54 1:59:28 0:45)
==========================================================
1 31 1369 Claire Hembrough 11 23:23
2 38 1368 Sara Doyle 12 23:52
3 41 1367 Kandace Crickon 12 23:59
4 42 1366 Madison Brown 9 24:06
5 43 1370 Olivia Lipskey 9 24:08
6 ( 47) 1372 Shannon Particka 10 24:22
9. 271 POTTERVILLE ( 27:22 2:16:50 9:28)
==========================================================
1 21 1342 Danielle Koepke 12 22:25
2 33 1344 Emily Walter 9 23:35
3 66 1340 Cecilia Corbin 12 27:58
4 75 1339 Heidi Christiansen 9 30:59
5 76 1341 Tarah Gates 10 31:53
10. 272 BISHOP FOLEY ( 26:06 2:10:28 5:23)
==========================================================
1 35 1309 Toni Catalan 10 23:39
2 46 1314 Emily Rapp 11 24:22
3 58 1315 Lexi Rushton 12 26:04
4 64 1313 Mary Mills 12 27:21
5 69 1311 Renee Fischer 11 29:02
6 ( 70) 1312 Micky Lewalski 10 29:12
7 ( 71) 1310 Veronica Day 12 29:20
11. 288 GENESEE ( 27:43 2:18:35 9:41)
==========================================================
1 30 1450 Elyssa Croak 12 23:16
2 39 1451 Bri Manley 11 23:53
3 68 1449 Stephanie Heron 12 28:34
4 74 1453 Micaela Troyek 11 29:55
5 77 1452 Kierra Johnson 11 32:57
12. 312 LUTHERAN NORTHWEST ( 27:11 2:15:55 4:03)
==========================================================
1 55 1454 Amy Rink 25:32
2 59 1455 Laura Hohnstadt 26:36
3 61 1457 Gabrielle Tyrrell 26:40
4 65 1459 Anna Nichols 27:32
5 72 1458 Haley Garr 29:35
6 ( 73) 1456 Courtney Sharbaugh 29:49
7 ( 78) 1460 Christy Swindell 39:31
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 4
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 431 1431 Tessa Fornari 10 OUR LADY OF THE LAKES 18:58
2 1 319 1319 Amanda Reagle 12 HOMER 19:23
3 2 361 1361 Lauren Jenkins 12 SAUGATUCK 19:35
4 3 320 1320 Jessica Reagle 11 HOMER 20:02
5 4 318 1318 Bailey Manis 11 HOMER 20:43
6 5 358 1358 Crystal Tovar 9 SANDUSKY 20:46
7 429 1429 Olivia Bennett 9 OUR LADY OF THE LAKES 20:52
8 6 364 1364 Libby Springer 10 SAUGATUCK 21:04
9 7 357 1357 Morgan Redman 12 SANDUSKY 21:08
10 8 355 1355 Sami Orchard 10 SANDUSKY 21:10
11 9 352 1352 Emily Cowley 11 SANDUSKY 21:21
12 10 360 1360 Kit Huffman 9 SAUGATUCK 21:21
13 11 353 1353 Kaley Haupt 10 SANDUSKY 21:27
14 12 334 1334 Mackenzie Kelly 11 MARLETTE 21:40
15 13 348 1348 Grace Nagle 12 ROYAL OAK SHRINE 21:45
16 14 350 1350 Gabby Schmidt 11 ROYAL OAK SHRINE 21:56
17 15 347 1347 Madelyne Luddy 11 ROYAL OAK SHRINE 22:00
18 16 322 1322 Anna Willis 9 HOMER 22:02
19 17 317 1317 Kayla Kline 10 HOMER 22:06
20 18 359 1359 Cammy Garvelink 12 SAUGATUCK 22:08
21 19 379 1379 Maddie Wu 9 UNIVERSITY LIGGETT 22:23
22 20 363 1363 Jennifer Kelly 11 SAUGATUCK 22:24
23 21 342 1342 Danielle Koepke 12 POTTERVILLE 22:25
24 22 356 1356 Madison Polewach 10 SANDUSKY 22:28
25 23 365 1365 Addie Van Wieren 9 SAUGATUCK 22:29
26 24 377 1377 Danielle Lorant 12 UNIVERSITY LIGGETT 22:41
27 25 326 1326 Hallie Ventling 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 22:51
28 26 376 1376 Madison Jerome 10 UNIVERSITY LIGGETT 22:51
29 27 354 1354 Gabrielle Martino 12 SANDUSKY 22:53
30 28 346 1346 Clara Lichtenberg 10 ROYAL OAK SHRINE 23:09
31 29 327 1327 Michelle Whitehead 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 23:10
32 30 450 1450 Elyssa Croak 12 GENESEE 23:16
33 31 369 1369 Claire Hembrough 11 UBLY 23:23
34 32 328 1328 Vicki Zhang 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 23:33
35 33 344 1344 Emily Walter 9 POTTERVILLE 23:35
36 34 338 1338 Lexi Wilhemson 9 MARLETTE 23:35
37 330 1330 Sadie Muntz 10 LAKER 23:38
38 35 309 1309 Toni Catalan 10 BISHOP FOLEY 23:39
39 36 335 1335 Madison Keyworth 9 MARLETTE 23:39
40 37 345 1345 Irene Dooley 11 ROYAL OAK SHRINE 23:42
41 38 368 1368 Sara Doyle 12 UBLY 23:52
42 432 1432 Brooke Funke 9 OUR LADY OF THE LAKES 23:53
43 39 451 1451 Bri Manley 11 GENESEE 23:53
44 40 323 1323 Katie Dozois 9 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 23:58
45 41 367 1367 Kandace Crickon 12 UBLY 23:59
46 42 366 1366 Madison Brown 9 UBLY 24:06
47 43 370 1370 Olivia Lipskey 9 UBLY 24:08
48 44 362 1362 Delaney Stickel 9 SAUGATUCK 24:11
49 45 316 1316 Kirsten King 10 HOMER 24:17
50 46 314 1314 Emily Rapp 11 BISHOP FOLEY 24:22
51 47 372 1372 Shannon Particka 10 UBLY 24:22
52 48 336 1336 Renee Miller 9 MARLETTE 24:30
53 49 337 1337 Sami Sisson 11 MARLETTE 24:31
54 50 378 1378 Taylor Slayton 11 UNIVERSITY LIGGETT 24:53
55 51 351 1351 Teresa Wiencko 12 ROYAL OAK SHRINE 24:57
56 52 333 1333 Julia Holman 9 MARLETTE 25:05
57 53 321 1321 Ashton Salow 10 HOMER 25:15
58 54 332 1332 Madolyn Clark 10 MARLETTE 25:18
59 55 454 1454 Amy Rink LUTHERAN NORTHWEST 25:32
60 56 373 1373 Sarah Galbenski 9 UNIVERSITY LIGGETT 25:44
61 57 375 1375 Dominique Iannuzzi 9 UNIVERSITY LIGGETT 25:58
62 58 315 1315 Lexi Rushton 12 BISHOP FOLEY 26:04
63 329 1329 Alexis Moore 12 LAKER 26:08
64 434 1434 Kimberly Suran 12 OUR LADY OF THE LAKES 26:26
65 59 455 1455 Laura Hohnstadt LUTHERAN NORTHWEST 26:36
66 60 325 1325 Julia Mills 10 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 26:38
67 61 457 1457 Gabrielle Tyrrell LUTHERAN NORTHWEST 26:40
68 62 349 1349 Betelhem Ashame 12 ROYAL OAK SHRINE 26:46
69 63 374 1374 Hannah Hodges 12 UNIVERSITY LIGGETT 26:49
70 64 313 1313 Mary Mills 12 BISHOP FOLEY 27:21
71 331 1331 Holly Tait 12 LAKER 27:27
72 65 459 1459 Anna Nichols LUTHERAN NORTHWEST 27:32
73 66 340 1340 Cecilia Corbin 12 POTTERVILLE 27:58
74 67 324 1324 Jennifer Ma 11 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 28:14
75 68 449 1449 Stephanie Heron 12 GENESEE 28:34
76 69 311 1311 Renee Fischer 11 BISHOP FOLEY 29:02
77 70 312 1312 Micky Lewalski 10 BISHOP FOLEY 29:12
78 71 310 1310 Veronica Day 12 BISHOP FOLEY 29:20
79 72 458 1458 Haley Garr LUTHERAN NORTHWEST 29:35
80 73 456 1456 Courtney Sharbaugh LUTHERAN NORTHWEST 29:49
81 74 453 1453 Micaela Troyek 11 GENESEE 29:55
82 75 339 1339 Heidi Christiansen 9 POTTERVILLE 30:59
83 76 341 1341 Tarah Gates 10 POTTERVILLE 31:53
84 77 452 1452 Kierra Johnson 11 GENESEE 32:57
85 78 460 1460 Christy Swindell LUTHERAN NORTHWEST 39:31
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S TEAM RESULTS - DIVISION 5
----------------------------------------------------------------------------
1. 90 GRAND TRAVERSE ACADEMY ( 19:21 1:36:45 1:47)
==========================================================
1 6 494 Aaron Kostrzewa 12 18:19
2 7 492 Dallas Hanna 10 18:27
3 24 498 Christian Turner 9 19:53
4 25 493 Sergei Kelley 9 20:00
5 28 496 Ethan Tarbell 11 20:06
6 ( 34) 497 Larz Truesdall 12 20:56
7 ( 47) 495 Lucas Page 11 22:14
2. 101 DECKERVILLE ( 19:42 1:38:29 6:25)
==========================================================
1 2 481 Daniel Ridley 12 17:23
2 9 482 Dakota Sampson 12 18:48
3 12 484 Chandler Stoutenberg 11 18:52
4 21 480 Michael Dreher 11 19:38
5 57 483 Andrew Sanford 9 23:48
3. 103 HILLSDALE ACADEMY ( 19:36 1:37:57 2:51)
==========================================================
1 5 502 Jacob Jagielski 10 18:06
2 16 499 Michael Craig - 19:19
3 20 501 Noah Heckenlively 9 19:32
4 27 504 Alex Rush 11 20:03
5 35 500 Jonah Harman 9 20:57
6 ( 53) 503 Johannes Olson 9 23:27
4. 121 CHARYL STOCKWELL ACADEMY ( 19:56 1:39:39 3:04)
==========================================================
1 4 468 Jeremy Bond 10 18:01
2 11 471 Anthony Martino 11 18:48
3 32 473 Chase Pitcher 11 20:45
4 36 472 Nathan Morgan 10 21:00
5 38 469 Salvatore Curcuru 10 21:05
6 ( 39) 474 Benjamin Siebert 12 21:14
7 ( 60) 470 Caleb Killinger 9 24:52
5. 130 MUNISING ( 20:05 1:40:24 5:51)
==========================================================
1 1 542 Brett Hannach 17:10
2 18 560 Sam McArthur 19:25
3 19 561 Anders Busk 19:32
4 40 562 Lukas Rittenger 21:16
5 52 563 Bobby Miles 23:01
6. 135 AUBURN HILLS OAKLAND CHRISTIAN ( 20:18 1:41:28 3:21)
==========================================================
1 14 457 Brandon Lucas 12 19:05
2 17 460 Cameron Waelchli 9 19:19
3 23 458 Devin Reyes 9 19:52
4 33 456 Dylan Algate 11 20:46
5 48 461 Carter Williams 10 22:26
6 ( 58) 462 Carl Young 9 23:51
7 ( 62) 459 Qianxiang Ma 12 26:01
7. 152 NEW LOTHROP ( 20:38 1:43:06 3:10)
==========================================================
1 10 513 Cole Hersch 10 18:48
2 13 510 Gabe Bennett 11 19:02
3 41 514 Noah Klier 10 21:33
4 43 512 Garrett Delemeester 10 21:45
5 45 516 Harrison Miller 10 21:58
6 ( 46) 515 Carson Krupp 9 22:00
7 ( 50) 511 Gabe Culver 10 22:50
8. 184 SOUTHFIELD CHRISTIAN ( 21:19 1:46:33 4:29)
==========================================================
1 15 529 Jon Behr 11 19:07
2 29 532 Justin Parker 11 20:17
3 37 531 Mark Harting 9 21:00
4 49 534 Aldred Williams 12 22:33
5 54 533 Charles Simms 10 23:36
6 ( 55) 530 Josh Christenson 10 23:37
9. 206 BIRMINGHAM ROEPER ( 23:24 1:56:59 12:05)
==========================================================
1 8 467 Liam Rybicki-Kler 11 18:38
2 30 466 Alexander Raveane 11 20:22
3 42 464 Kyle Booth 11 21:39
4 61 465 Jonathon Borja 9 25:37
5 65 463 Max Berlin 12 30:43
10. 207 CHRISTIAN LEADERSHIP ACADEMY ( 21:50 1:49:10 4:06)
==========================================================
1 22 476 Drew Nelson 10 19:46
2 26 479 Reagan Wardie 10 20:00
3 44 477 Caleb Otto 9 21:47
4 56 478 Alexander Walsh 9 23:45
5 59 475 Ryan MacArthur 10 23:52
11. 212 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN ( 23:34 1:57:49 12:12)
==========================================================
1 3 491 Jacob Weaver 12 17:55
2 31 487 Marcus Charlick 12 20:35
3 51 488 Nick Hanley 10 22:54
4 63 489 Stephen Lupo 9 26:18
5 64 485 Nate Austin 9 30:07
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 5
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Mendi
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 542 542 Brett Hannach MUNISING 17:10
2 2 481 481 Daniel Ridley 12 DECKERVILLE 17:23
3 567 567 Grady Kerst 10 HOMESCHOOL 17:49
4 3 491 491 Jacob Weaver 12 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 17:55
5 4 468 468 Jeremy Bond 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 18:01
6 528 528 Adam Powlus 12 PLYMOUTH CHRISTIAN ACADEM 18:05
7 5 502 502 Jacob Jagielski 10 HILLSDALE ACADEMY 18:06
8 6 494 494 Aaron Kostrzewa 12 GRAND TRAVERSE ACADEMY 18:19
9 7 492 492 Dallas Hanna 10 GRAND TRAVERSE ACADEMY 18:27
10 8 467 467 Liam Rybicki-Kler 11 BIRMINGHAM ROEPER 18:38
11 9 482 482 Dakota Sampson 12 DECKERVILLE 18:48
12 10 513 513 Cole Hersch 10 NEW LOTHROP 18:48
13 11 471 471 Anthony Martino 11 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 18:48
14 12 484 484 Chandler Stoutenberg 11 DECKERVILLE 18:52
15 13 510 510 Gabe Bennett 11 NEW LOTHROP 19:02
16 14 457 457 Brandon Lucas 12 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 19:05
17 15 529 529 Jon Behr 11 SOUTHFIELD CHRISTIAN 19:07
18 16 499 499 Michael Craig - HILLSDALE ACADEMY 19:19
19 17 460 460 Cameron Waelchli 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 19:19
20 18 560 560 Sam McArthur MUNISING 19:25
21 557 557 Benjamin Ebaugh 12 KENSINGTON WOODS 19:26
22 19 561 561 Anders Busk MUNISING 19:32
23 20 501 501 Noah Heckenlively 9 HILLSDALE ACADEMY 19:32
24 21 480 480 Michael Dreher 11 DECKERVILLE 19:38
25 527 527 Gareth Matson 10 PLYMOUTH CHRISTIAN ACADEM 19:40
26 22 476 476 Drew Nelson 10 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 19:46
27 23 458 458 Devin Reyes 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 19:52
28 24 498 498 Christian Turner 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 19:53
29 505 505 Cameron Koch 10 KIMBALL LANDMARK 19:56
30 25 493 493 Sergei Kelley 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 20:00
31 26 479 479 Reagan Wardie 10 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 20:00
32 27 504 504 Alex Rush 11 HILLSDALE ACADEMY 20:03
33 28 496 496 Ethan Tarbell 11 GRAND TRAVERSE ACADEMY 20:06
34 29 532 532 Justin Parker 11 SOUTHFIELD CHRISTIAN 20:17
35 30 466 466 Alexander Raveane 11 BIRMINGHAM ROEPER 20:22
36 525 525 Paul Chamberlain 10 PLYMOUTH CHRISTIAN ACADEM 20:27
37 31 487 487 Marcus Charlick 12 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 20:35
38 32 473 473 Chase Pitcher 11 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 20:45
39 33 456 456 Dylan Algate 11 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 20:46
40 34 497 497 Larz Truesdall 12 GRAND TRAVERSE ACADEMY 20:56
41 35 500 500 Jonah Harman 9 HILLSDALE ACADEMY 20:57
42 36 472 472 Nathan Morgan 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 21:00
43 37 531 531 Mark Harting 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 21:00
44 38 469 469 Salvatore Curcuru 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 21:05
45 39 474 474 Benjamin Siebert 12 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 21:14
46 40 562 562 Lukas Rittenger MUNISING 21:16
47 41 514 514 Noah Klier 10 NEW LOTHROP 21:33
48 42 464 464 Kyle Booth 11 BIRMINGHAM ROEPER 21:39
49 558 558 Mark Siminski 12 KENSINGTON WOODS 21:42
50 43 512 512 Garrett Delemeester 10 NEW LOTHROP 21:45
51 506 506 Keith Koch 12 KIMBALL LANDMARK 21:47
52 44 477 477 Caleb Otto 9 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 21:47
53 45 516 516 Harrison Miller 10 NEW LOTHROP 21:58
54 46 515 515 Carson Krupp 9 NEW LOTHROP 22:00
55 47 495 495 Lucas Page 11 GRAND TRAVERSE ACADEMY 22:14
56 48 461 461 Carter Williams 10 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 22:26
57 49 534 534 Aldred Williams 12 SOUTHFIELD CHRISTIAN 22:33
58 50 511 511 Gabe Culver 10 NEW LOTHROP 22:50
59 51 488 488 Nick Hanley 10 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 22:54
60 52 563 563 Bobby Miles MUNISING 23:01
61 53 503 503 Johannes Olson 9 HILLSDALE ACADEMY 23:27
62 54 533 533 Charles Simms 10 SOUTHFIELD CHRISTIAN 23:36
63 55 530 530 Josh Christenson 10 SOUTHFIELD CHRISTIAN 23:37
64 56 478 478 Alexander Walsh 9 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 23:45
65 57 483 483 Andrew Sanford 9 DECKERVILLE 23:48
66 58 462 462 Carl Young 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 23:51
67 59 475 475 Ryan MacArthur 10 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 23:52
68 559 559 Nathan Boze 10 KENSINGTON WOODS 24:38
69 60 470 470 Caleb Killinger 9 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 24:52
70 61 465 465 Jonathon Borja 9 BIRMINGHAM ROEPER 25:37
71 508 508 Myles McPherson 11 KIMBALL LANDMARK 25:54
72 62 459 459 Qianxiang Ma 12 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 26:01
73 63 489 489 Stephen Lupo 9 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 26:18
74 524 524 Yangchen Cai 10 PLYMOUTH CHRISTIAN ACADEM 26:26
75 507 507 Alex Martin 10 KIMBALL LANDMARK 27:09
76 64 485 485 Nate Austin 9 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 30:07
77 65 463 463 Max Berlin 12 BIRMINGHAM ROEPER 30:43
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S TEAM RESULTS - DIVISION 5
----------------------------------------------------------------------------
1. 55 GRAND TRAVERSE ACADEMY ( 22:28 1:52:16 4:16)
==========================================================
1 3 1410 Abby Fifarek 11 21:03
2 4 1411 Emma Fifarek 9 21:07
3 9 1408 Autumn Amormino 9 22:23
4 10 1414 Molly Ritsema 12 22:24
5 29 1409 Alyssa Cullen 10 25:19
6 ( 31) 1412 Maegan Kornexl 11 25:36
7 ( 37) 1413 Sydney McGraw 9 27:56
2. 58 AUBURN HILLS OAKLAND CHRISTIAN ( 22:39 1:53:13 2:49)
==========================================================
1 5 1384 Megan Nichols 9 21:21
2 7 1382 Isabella Lucido 11 22:15
3 8 1380 Angelica Allegro 11 22:19
4 16 1381 Cosette Lindsay 9 23:08
5 22 1383 Jessica Nichols 9 24:10
6 ( 34) 1385 Bailey Webb 10 27:07
3. 66 HILLSDALE ACADEMY ( 22:25 1:52:03 4:47)
==========================================================
1 1 1418 Andrea Jagielski 9 19:36
2 6 1419 Megan Poole 9 21:27
3 11 1417 Victoria Heckenlively 12 22:26
4 23 1416 Larkyn Dasch 11 24:11
5 25 1415 Claire Calvert 10 24:23
4. 83 NEW LOTHROP ( 23:12 1:55:56 1:37)
==========================================================
1 13 1426 Bailey Schnell 10 22:42
2 14 1423 Emily Krupp 9 22:50
3 15 1428 Shelby Vincke 10 22:52
4 17 1427 Nicole Sebok 11 23:13
5 24 1424 Ellinor Lohm 12 24:19
6 ( 33) 1422 Morgan Vrable 12 26:11
7 ( 40) 1425 McCall Conley 12 29:50
5. 103 MUNISING ( 23:53 1:59:25 2:13)
==========================================================
1 12 1443 Anna Baij 22:34
2 18 1444 Julia Jacques 23:24
3 20 1446 Diana Charboneau 24:00
4 26 1447 Sara Charboneau 24:40
5 27 1445 Alyssa St. Amour 24:47
6. 141 DECKERVILLE ( 26:28 2:12:18 10:24)
==========================================================
1 2 1401 Kendra Colesa 12 19:42
2 21 1402 Clarice English 11 24:06
3 38 1405 Elizabeth Ridley 11 29:11
4 39 1404 Courtney Park 10 29:13
5 41 1403 Gabby Kolakowski 9 30:06
7. 144 SOUTHFIELD CHRISTIAN ( 25:35 2:07:55 3:44)
==========================================================
1 19 1437 Lauren Boggs 9 23:55
2 28 1441 Kellen Smith 11 25:06
3 30 1440 Maurgan Lee 10 25:22
4 32 1438 Allison Chau 11 25:53
5 35 1439 Rachel Germaine 12 27:39
6 ( 36) 1442 Sara Smith 9 27:40
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - DIVISION 5
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 418 1418 Andrea Jagielski 9 HILLSDALE ACADEMY 19:36
2 2 401 1401 Kendra Colesa 12 DECKERVILLE 19:42
3 3 410 1410 Abby Fifarek 11 GRAND TRAVERSE ACADEMY 21:03
4 4 411 1411 Emma Fifarek 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 21:07
5 5 384 1384 Megan Nichols 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 21:21
6 435 1435 Terra Crown 12 PLYMOUTH CHRISTIAN ACADEM 21:23
7 6 419 1419 Megan Poole 9 HILLSDALE ACADEMY 21:27
8 7 382 1382 Isabella Lucido 11 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 22:15
9 8 380 1380 Angelica Allegro 11 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 22:19
10 9 408 1408 Autumn Amormino 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 22:23
11 10 414 1414 Molly Ritsema 12 GRAND TRAVERSE ACADEMY 22:24
12 11 417 1417 Victoria Heckenlively 12 HILLSDALE ACADEMY 22:26
13 12 443 1443 Anna Baij MUNISING 22:34
14 13 426 1426 Bailey Schnell 10 NEW LOTHROP 22:42
15 14 423 1423 Emily Krupp 9 NEW LOTHROP 22:50
16 15 428 1428 Shelby Vincke 10 NEW LOTHROP 22:52
17 16 381 1381 Cosette Lindsay 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 23:08
18 17 427 1427 Nicole Sebok 11 NEW LOTHROP 23:13
19 18 444 1444 Julia Jacques MUNISING 23:24
20 406 1406 Mariah Cardenas-O'too 12 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 23:46
21 19 437 1437 Lauren Boggs 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 23:55
22 20 446 1446 Diana Charboneau MUNISING 24:00
23 21 402 1402 Clarice English 11 DECKERVILLE 24:06
24 22 383 1383 Jessica Nichols 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 24:10
25 23 416 1416 Larkyn Dasch 11 HILLSDALE ACADEMY 24:11
26 24 424 1424 Ellinor Lohm 12 NEW LOTHROP 24:19
27 25 415 1415 Claire Calvert 10 HILLSDALE ACADEMY 24:23
28 436 1436 Megan McHugh 11 PLYMOUTH CHRISTIAN ACADEM 24:34
29 26 447 1447 Sara Charboneau MUNISING 24:40
30 27 445 1445 Alyssa St. Amour MUNISING 24:47
31 421 1421 Carly Messina 10 KIMBALL LANDMARK 25:01
32 28 441 1441 Kellen Smith 11 SOUTHFIELD CHRISTIAN 25:06
33 29 409 1409 Alyssa Cullen 10 GRAND TRAVERSE ACADEMY 25:19
34 30 440 1440 Maurgan Lee 10 SOUTHFIELD CHRISTIAN 25:22
35 31 412 1412 Maegan Kornexl 11 GRAND TRAVERSE ACADEMY 25:36
36 393 1393 Joaynna Cook 9 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 25:42
37 32 438 1438 Allison Chau 11 SOUTHFIELD CHRISTIAN 25:53
38 407 1407 Gabrielle Lochrie 9 FRANKLIN ROAD CHRISTIAN 26:07
39 33 422 1422 Morgan Vrable 12 NEW LOTHROP 26:11
40 397 1397 Rosalie Anderson 9 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 26:26
41 388 1388 Courtney Fox 11 BIRMINGHAM ROEPER 27:06
42 34 385 1385 Bailey Webb 10 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 27:07
43 35 439 1439 Rachel Germaine 12 SOUTHFIELD CHRISTIAN 27:39
44 36 442 1442 Sara Smith 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 27:40
45 37 413 1413 Sydney McGraw 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 27:56
46 396 1396 Emma Miko 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 27:58
47 38 405 1405 Elizabeth Ridley 11 DECKERVILLE 29:11
48 39 404 1404 Courtney Park 10 DECKERVILLE 29:13
49 420 1420 Hannah Landschoot 10 KIMBALL LANDMARK 29:22
50 40 425 1425 McCall Conley 12 NEW LOTHROP 29:50
51 41 403 1403 Gabby Kolakowski 9 DECKERVILLE 30:06
52 399 1399 Sydney Carey 10 CHRISTIAN LEADERSHIP ACAD 34:32
53 394 1394 Lexi Emens 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 39:47
54 389 1389 Isabel Ivanescu 10 BIRMINGHAM ROEPER 39:50
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - JUNIOR VARSITY - DIVISION 1
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 36 2036 Vincent Cantu 1 HOLLY 17:15
2 2 11 2011 Joey Russell 10 BIRMINGHAM SEAHOLM 17:42
3 3 32 2032 Ben Racine 9 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 17:45
4 4 403 2403 Max Rogowski 12 PLYMOUTH 17:47
5 5 29 2029 Bailey Hobson 10 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 17:47
6 6 13 2013 Luke Wallace 9 BIRMINGHAM SEAHOLM 17:52
7 7 154 2154 Hunter Lukes 9 WHITE LAKE LAKELAND 17:56
8 8 56 2056 Greg Taylor 9 LAKE ORION 17:58
9 9 33 2033 Zach Racine 12 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 17:59
10 10 31 2031 Sean McGowan 12 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 18:03
11 11 406 2406 Matthew Dottavio 11 PLYMOUTH 18:05
12 12 410 2410 Austin Mandernach 11 GRAND BLANC 18:05
13 13 14 2014 Jack Walton 12 BIRMINGHAM SEAHOLM 18:05
14 14 30 2030 Steven Katofiasc 12 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 18:10
15 15 12 2012 Hunter Steed 12 BIRMINGHAM SEAHOLM 18:10
16 16 53 2053 Michael Bonnici 12 LAKE ORION 18:10
17 17 34 2034 Collin Thompson 12 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 18:12
18 18 142 2142 Anthony Aul 10 UTICA 18:12
19 19 407 2407 Joseph Shaver 12 PLYMOUTH 18:17
20 20 62 2062 Quinten Greiner 12 MIDLAND 18:22
21 21 156 2156 Zack Werth 9 WHITE LAKE LAKELAND 18:23
22 22 155 2155 Joshua Smith 12 WHITE LAKE LAKELAND 18:24
23 23 153 2153 Jacob Broman 10 WHITE LAKE LAKELAND 18:24
24 24 411 2411 Nate Peterson 9 GRAND BLANC 18:25
25 25 54 2054 Devon Depauw 11 LAKE ORION 18:28
26 26 28 2028 Michael Higgins 12 DETROIT CATHOLIC CENTRAL 18:29
27 27 49 2049 Ben Stevens 11 HOLLY 18:29
28 28 60 2060 Jonathan Becker 11 MIDLAND 18:30
29 29 157 2157 Zachary Wright 11 WHITE LAKE LAKELAND 18:32
30 30 74 2074 Mitch Gehrke 11 ROCHESTER ADAMS 18:32
31 31 77 2077 Jack Siwajek 10 ROCHESTER ADAMS 18:33
32 32 55 2055 Jonah Forystek 12 LAKE ORION 18:33
33 33 404 2404 Nolan Ouellette 9 PLYMOUTH 18:35
34 34 408 2408 Andrew Shattuck 10 PLYMOUTH 18:37
35 35 69 2069 Aaron Jarema 9 PINCKNEY 18:37
36 36 51 2051 Zach Zerwick 1 HOLLY 18:38
37 37 149 2149 Ron Penny 12 WALLED LAKE CENTRAL 18:39
38 38 131 2131 Collin Newton 12 UTICA 18:39
39 39 86 2086 Jacob Smith 11 ROYAL OAK 18:40
40 40 158 2158 Ben Zalupski 10 WHITE LAKE LAKELAND 18:43
41 41 405 2405 Erik Liubakka 11 PLYMOUTH 18:45
42 42 423 2423 Matthew Trevithick 12 GRAND BLANC 18:50
43 43 416 2416 Spencer Atkinson 9 GRAND BLANC 18:51
44 44 412 2412 Vincent Popyk 10 GRAND BLANC 18:52
45 45 147 2147 Jacob Chinarian 11 WALLED LAKE CENTRAL 18:55
46 46 79 2079 Mason Williams 10 ROCHESTER ADAMS 18:55
47 47 8 2008 Alex Crump 11 BIRMINGHAM SEAHOLM 18:55
48 48 78 2078 Grant Thivierge 10 ROCHESTER ADAMS 19:05
49 49 19 2019 Owen Peters 12 BROTHER RICE 19:07
50 50 9 2009 Jonah Kest 12 BIRMINGHAM SEAHOLM 19:10
51 51 57 2057 Nick Vandenheuvel 11 LAKE ORION 19:13
52 52 117 2117 Brandon Nast 11 UNIVERSITY OF DETROIT JE 19:16
53 53 63 2063 Bryce Thomas 10 MIDLAND 19:18
54 54 122 2122 Noah Chapman 11 UTICA 19:19
55 55 143 2143 Adam Walters 9 UTICA 19:21
56 56 67 2067 David Harris 9 PINCKNEY 19:21
57 57 68 2068 Alex Huige 12 PINCKNEY 19:23
58 58 52 2052 Nick Wylin 10 LAKE ORION 19:24
59 59 429 2429 Jonathan Kocks 10 GRAND BLANC 19:25
60 60 415 2415 Conner Fisher 12 GRAND BLANC 19:25
61 61 26 2026 Etienne Leclerc 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 19:25
62 62 42 2042 Emilio Gomez 9 HOLLY 19:31
63 63 75 2075 Ben Iaderosa 12 ROCHESTER ADAMS 19:31
64 64 64 2064 Nick Wright 12 MIDLAND 19:36
65 65 139 2139 Steven Szatkowski 11 UTICA 19:38
66 66 436 2436 David Sokol 12 WALLED LAKE WESTERN 19:38
67 67 38 2038 David Daniels 9 HOLLY 19:40
68 68 409 2409 Alex Zoltowski 11 PLYMOUTH 19:42
69 69 71 2071 Gabe Nelsen 12 PINCKNEY 19:44
70 70 146 2146 Cameron Berry 12 WALLED LAKE CENTRAL 19:45
71 414 2414 Collin Morse 12 GRAND BLANC 19:46
72 71 453 2453 Andrew Starka PINCKNEY 19:46
73 72 58 2058 Max Moses 11 LAKE ORION 19:47
74 73 114 2114 Brad Benedetto 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 19:48
75 74 18 2018 Colin North 12 BROTHER RICE 19:48
76 75 141 2141 T.J. Vohs 11 UTICA 19:50
77 76 119 2119 Connor Ruddy 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 19:50
78 77 452 2452 Andrew Bennett PINCKNEY 19:51
79 78 40 2040 Dylan Foss 10 HOLLY 19:51
80 79 145 2145 Sam Barrett 9 WALLED LAKE CENTRAL 19:52
81 80 449 2449 Jacob Wallace PINCKNEY 19:53
82 81 61 2061 Hobie Fisher 11 MIDLAND 19:56
83 82 144 2144 Andrzej Wasilewski 11 UTICA 19:57
84 83 150 2150 Steven Hoef 12 WALLED LAKE CENTRAL 19:58
85 140 2140 David Tanner 12 UTICA 19:58
86 127 2127 Charlie Fromm 9 UTICA 19:59
87 84 118 2118 Ryan Neaton 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 19:59
88 85 80 2080 Ciaran Carr 11 ROYAL OAK 20:02
89 86 96 2096 Josh Rzeppa 12 STERLING HEIGHTS STEVENSO 20:02
90 454 2454 Nathan Cairarine PINCKNEY 20:03
91 425 2425 Nicholas Davitt 9 GRAND BLANC 20:04
92 87 15 2015 Mike Galeana 10 BROTHER RICE 20:05
93 88 73 2073 Nathan Brech 11 ROCHESTER ADAMS 20:05
94 135 2135 Donovan Pipitone 10 UTICA 20:07
95 89 438 2438 John Petruno 9 WALLED LAKE WESTERN 20:08
96 138 2138 Jacob Smellie 11 UTICA 20:10
97 90 442 2442 Cooper Kassab Klein ANN ARBOR SKYLINE 20:11
98 417 2417 Brandon Peterson 10 GRAND BLANC 20:12
99 91 43 2043 Austin Harless 9 HOLLY 20:14
100 66 2066 Luke Brockway 10 PINCKNEY 20:18
101 50 2050 Fred Wallvand 9 HOLLY 20:19
102 48 2048 Michael Ponkey 9 HOLLY 20:20
103 126 2126 Jack Felts 9 UTICA 20:22
104 92 148 2148 Jacob Fisher 11 WALLED LAKE CENTRAL 20:23
105 93 83 2083 Brendan Queener 10 ROYAL OAK 20:23
106 94 20 2020 Graham Pilzner 12 BROTHER RICE 20:35
107 95 151 2151 Michael Holmes 12 WALLED LAKE CENTRAL 20:38
108 124 2124 Matt Dinnan 9 UTICA 20:44
109 96 115 2115 Xavier Bonfiglio 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 20:44
110 97 21 2021 Nick Serra 12 BROTHER RICE 20:47
111 98 99 2099 Bryan Harkins 11 TOLEDO WHITMER (OHIO) 20:49
112 130 2130 Tristan Lupinski 10 UTICA 20:53
113 99 120 2120 Michael Rymar 12 UNIVERSITY OF DETROIT JE 20:54
114 100 81 2081 Dale Mallette 12 ROYAL OAK 20:56
115 39 2039 Nick Duley 9 HOLLY 20:56
116 41 2041 John Garber 9 HOLLY 20:56
117 137 2137 Hunter Schultz 11 UTICA 20:57
118 46 2046 Austin Nicholson 1 HOLLY 20:59
119 424 2424 Herberto Guerra 11 GRAND BLANC 21:01
120 47 2047 Isaac Nixon 9 HOLLY 21:01
121 101 100 2100 Nick Barth 10 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:03
122 102 84 2084 Dalton Cymbal 9 ROYAL OAK 21:04
123 132 2132 Andrew Nguyen 11 UTICA 21:05
124 103 110 2110 Phil Reynolds 11 TROY ATHENS 21:09
125 104 439 2439 Josh Norman 11 WALLED LAKE WESTERN 21:10
126 413 2413 Jacob Popyk 9 GRAND BLANC 21:11
127 426 2426 Brendon Bush 11 GRAND BLANC 21:13
128 105 27 2027 Redi Ujka 12 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 21:13
129 106 101 2101 Nick Rivera 9 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:14
130 107 17 2017 Cole Kantgias 12 BROTHER RICE 21:15
131 108 443 2443 Sabie Islam ANN ARBOR SKYLINE 21:21
132 109 440 2440 Peter Fargo 9 WALLED LAKE WESTERN 21:21
133 110 2 2002 Tong Liu 12 ANN ARBOR SKYLINE 21:25
134 111 85 2085 Kevin Trumble 12 ROYAL OAK 21:28
135 418 2418 Talon Faculak 10 GRAND BLANC 21:28
136 112 109 2109 Charlie Oneill 9 TROY ATHENS 21:29
137 113 6 2006 Dominic Valentino 11 ANN ARBOR SKYLINE 21:34
138 114 113 2113 Mike Zambaugh 9 TROY ATHENS 21:35
139 134 2134 Jacob Peplinski 10 UTICA 21:35
140 115 103 2103 Josh Vandegrift 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:37
141 116 444 2444 Andrew Fisher ANN ARBOR SKYLINE 21:38
142 117 94 2094 Niculae Pintea 10 STERLING HEIGHTS STEVENSO 21:39
143 118 112 2112 Logan Williams TROY ATHENS 21:40
144 119 7 2007 Toby Valentino 9 ANN ARBOR SKYLINE 21:40
145 120 105 2105 Jeff Zolciak 11 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:42
146 121 102 2102 Justin Schmidt 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 21:51
147 122 4 2004 Shreeman Nimmagadda 9 ANN ARBOR SKYLINE 21:53
148 420 2420 Maxwell Harrison 10 GRAND BLANC 21:56
149 123 108 2108 Kevin Jones 9 TROY ATHENS 22:05
150 124 111 2111 Mena Shenouda 11 TROY ATHENS 22:10
151 445 2445 Nathan Heffner ANN ARBOR SKYLINE 22:11
152 125 116 2116 Marcus Lee 11 UNIVERSITY OF DETROIT JE 22:16
153 126 22 2022 Christian Boni 10 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 22:17
154 3 2003 Andrew Medd 9 ANN ARBOR SKYLINE 22:34
155 72 2072 Mitchell Patalon 9 PINCKNEY 22:40
156 451 2451 Connor Showich PINCKNEY 22:41
157 127 25 2025 Tyrell Hicks 11 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 22:42
158 133 2133 Andy Nguyen 10 UTICA 22:42
159 70 2070 Nicholas Caplin 10 PINCKNEY 22:46
160 44 2044 Doug Lesperance 1 HOLLY 22:46
161 128 437 2437 John Verklan 12 WALLED LAKE WESTERN 22:50
162 428 2428 Alexander Cressler 11 GRAND BLANC 23:00
163 448 2448 Sven Adrien PINCKNEY 23:03
164 129 24 2024 Ryan Fecteau 12 CLINTON TOWNSHIP CHIPPEWA 23:11
165 129 2129 Josh Giles 9 UTICA 23:32
166 130 98 2098 Nathan Zehnpfennig 9 STERLING HEIGHTS STEVENSO 23:45
167 131 91 2091 Eric Kehrig 11 STERLING HEIGHTS STEVENSO 23:48
168 446 2446 Evan Phillips ANN ARBOR SKYLINE 23:50
169 450 2450 Kyle Przysieski PINCKNEY 23:57
170 123 2123 Noah Conely 9 UTICA 24:10
171 421 2421 Andrew Wood 10 GRAND BLANC 24:43
172 132 88 2088 Christian Dondonan 11 STERLING HEIGHTS STEVENSO 25:27
173 133 92 2092 Matt Merluzzi 9 STERLING HEIGHTS STEVENSO 25:32
174 199 2199 Zach Meredith 10 DEARBORN HEIGHTS ANNAPOLI 26:20
175 134 87 2087 Kedon Butler 10 STERLING HEIGHTS STEVENSO 27:23
176 447 2447 Collin Vanbo ANN ARBOR SKYLINE 29:00
177 422 2422 Kyle Wojtylko 12 GRAND BLANC 29:01
178 135 104 2104 Austin Felser 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 29:43
179 37 2037 Max Cates 9 HOLLY 30:48
180 95 2095 Matt Proulx 12 STERLING HEIGHTS STEVENSO 32:29
Page 1
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS - JUNIOR VARSITY - DIVISION 2
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 185 2185 Matt Acmoody 11 COLDWATER 18:00
2 2 191 2191 Zack Murphy 9 COLDWATER 18:16
3 3 194 2194 Tim Hock 12 CROSWELL LEXINGTON 19:01
4 4 255 2255 Brad Oyster 11 SOUTH LYON 19:04
5 5 198 2198 Max Whittredge 9 CROSWELL LEXINGTON 19:07
6 6 218 2218 Cam Ragan 12 MARSHALL 19:11
7 7 225 2225 Taggart Tokie 9 ORTONVILLE BRANDON 19:14
8 8 174 2174 Reed Heaton 12 AUBURN HILLS AVONDALE 19:14
9 9 214 2214 Elijah Balli-Solis 9 MARSHALL 19:19
10 10 188 2188 Trent Licht 10 COLDWATER 19:28
11 11 226 2226 Nick Vangilder 12 ORTONVILLE BRANDON 19:35
12 12 192 2192 Kody Birtles 10 CROSWELL LEXINGTON 19:35
13 13 274 2274 Brandon Jones 10 STURGIS 19:40
14 163 2163 Matt Skarbinski 10 ALLEN PARK 19:41
15 14 220 2220 Jontaj Wallace 10 MARSHALL 19:43
16 160 2160 Curtiss Johnson 12 ALLEN PARK 19:43
17 15 187 2187 Jacob Fair 9 COLDWATER 19:46
18 16 250 2250 Erik Berg 11 SOUTH LYON 19:48
19 17 193 2193 Joe Cooper 11 CROSWELL LEXINGTON 19:48
20 18 263 2263 Joshua Clark - SOUTH LYON EAST 19:56
21 19 261 2261 Jon Kessler 11 SOUTH LYON EAST 19:57
22 20 195 2195 Adam Jerlecki 11 CROSWELL LEXINGTON 19:58
23 21 197 2197 Jordan Walker 12 CROSWELL LEXINGTON 20:03
24 245 2245 Sean McNelis PONTIAC NOTRE DAME PREP 20:03
25 22 215 2215 Kenneth Fry 12 MARSHALL 20:05
26 23 256 2256 Tim Slavik 10 SOUTH LYON 20:08
27 24 251 2251 Preston (cj Diver 12 SOUTH LYON 20:10
28 25 212 2212 Luke Shabot 10 FENTON 20:10
29 26 240 2240 Josh Smelser 10 OWOSSO 20:16
30 27 210 2210 Thomas McWilliams 12 FENTON 20:19
31 28 173 2173 George Fonville 11 AUBURN HILLS AVONDALE 20:21
32 29 231 2231 Alec Czarnopys 11 OWOSSO 20:23
33 30 213 2213 Dan Xiong 12 FENTON 20:29
34 31 223 2223 Brendan Ladd 10 ORTONVILLE BRANDON 20:31
35 32 166 2166 Christian Matthews 11 ARMADA 20:36
36 249 2249 Logan Verheyen PONTIAC NOTRE DAME PREP 20:40
37 33 208 2208 John Galvin 10 FENTON 20:41
38 34 221 2221 Payton Cousins 12 ORTONVILLE BRANDON 20:41
39 35 170 2170 Collin Tobey 12 ARMADA 20:42
40 36 277 2277 Brendan Sprowls 9 STURGIS 20:48
41 248 2248 Paul Romzek PONTIAC NOTRE DAME PREP 20:49
42 37 276 2276 Nathaniel Miller 11 STURGIS 20:52
43 161 2161 Alex Rieden 10 ALLEN PARK 20:58
44 38 271 2271 Dylan Deyoung 11 STURGIS 21:02
45 39 176 2176 Jacob Pershern 9 AUBURN HILLS AVONDALE 21:04
46 40 172 2172 Charlie Connell 11 AUBURN HILLS AVONDALE 21:05
47 41 168 2168 Tyler Ptaszek 10 ARMADA 21:13
48 441 2441 T.J. Poechia RICHMOND 21:19
49 42 217 2217 Alex Klingel 12 MARSHALL 21:23
50 43 209 2209 Raymond Kromer 11 FENTON 21:25
51 44 252 2252 Aidan Fallon 10 SOUTH LYON 21:27
52 45 169 2169 Corey Sutton 9 ARMADA 21:30
53 46 165 2165 Gavin Christoff 10 ARMADA 21:30
54 47 236 2236 Lucas Messmer 11 OWOSSO 21:34
55 48 230 2230 Derek Beard 10 OWOSSO 21:35
56 49 227 2227 Matt Wison 10 ORTONVILLE BRANDON 21:35
57 50 171 2171 Dominic Amatulli 9 AUBURN HILLS AVONDALE 21:37
58 51 164 2164 Brendan Bushbaker 10 ARMADA 21:38
59 52 196 2196 Patrick Sutherland 10 CROSWELL LEXINGTON 21:44
60 184 2184 Donovan Zietz 11 BIRCH RUN 21:46
61 53 228 2228 Cavan Ahearne 12 OWOSSO 21:50
62 54 216 2216 R.J. Stone 10 MARSHALL 21:51
63 55 190 2190 Justin Pothoof 12 COLDWATER 21:52
64 56 273 2273 Trevor Jacobs 9 STURGIS 21:53
65 57 167 2167 Chris St. John 11 ARMADA 21:56
66 58 241 2241 Parker Soukup 9 OWOSSO 22:00
67 59 259 2259 Tom Charney 11 SOUTH LYON EAST 22:06
68 60 175 2175 Joey Pastori 9 AUBURN HILLS AVONDALE 22:09
69 61 219 2219 Ethan Cook 11 MARSHALL 22:10
70 62 258 2258 Michael Brown 9 SOUTH LYON EAST 22:15
71 63 207 2207 Ethan Follett 9 FENTON 22:27
72 64 232 2232 Eric Dorris 11 OWOSSO 22:27
73 182 2182 Jackson Percy 10 BIRCH RUN 22:35
74 65 222 2222 Eddie Kaleel 10 ORTONVILLE BRANDON 22:45
75 66 211 2211 Tommy Quin 10 FENTON 22:58
76 234 2234 Lance Law 12 OWOSSO 23:24
77 242 2242 Cameron Weede 12 OWOSSO 23:51
78 67 260 2260 Jamie Fadden 11 SOUTH LYON EAST 24:28
79 68 177 2177 Matthew Reichenbach 9 AUBURN HILLS AVONDALE 24:55
80 183 2183 Alex Turner 9 BIRCH RUN 25:04
81 229 2229 Quinn Barcus 10 OWOSSO 25:43
82 181 2181 Dakota McConnell 10 BIRCH RUN 25:43
83 69 257 2257 Louie Barati 9 SOUTH LYON EAST 26:24
84 162 2162 Brendan Siddall 9 ALLEN PARK 26:53
85 233 2233 Alden Johnson 10 OWOSSO 34:22
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
BOY'S INDIVIDUAL RESULTS -JUNIOR VARSITY - DIV 3,4,5
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 324 2324 Kim O'Connell 12 HANOVER-HORTON 18:36
2 1 374 2374 Orlando Carrion 9 SAUGATUCK 18:47
3 322 2322 Allan Dowling 11 HANOVER-HORTON 18:55
4 2 378 2378 Sam Putzke 9 SAUGATUCK 19:10
5 3 332 2332 Trevor Norkey 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 19:15
6 4 373 2373 David Borland 9 SAUGATUCK 19:26
7 5 278 2278 Forrest Michael 10 AA GABRIEL RICHARD 19:28
8 6 376 2376 Andrew Poolman 12 SAUGATUCK 19:40
9 7 327 2327 Nick Chames 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 19:42
10 8 283 2283 Joseph Shelcusky 10 AA GABRIEL RICHARD 19:44
11 9 379 2379 Josh Schutzenhofer 9 SAUGATUCK 19:46
12 326 2326 Dakota Yeaster 11 HANOVER-HORTON 19:52
13 10 279 2279 Kurt Deutschmann 10 AA GABRIEL RICHARD 19:59
14 11 337 2337 Matt Thomas 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 20:01
15 12 319 2319 Chris Kelly 9 FLINT POWERS CATHOLIC 20:04
16 323 2323 Payton Dunning 12 HANOVER-HORTON 20:13
17 13 321 2321 Justin Tata 10 FLINT POWERS CATHOLIC 20:36
18 14 360 2360 Tate Wacker 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 20:40
19 15 325 325 Thomas Beaubien - FLINT POWERS CATHOLIC 20:46
20 16 311 2311 David Muz 10 CARO 20:47
21 313 2313 Brock Demo 12 CLARE 20:49
22 312 2312 Scotty Baldwin 9 CLARE 20:49
23 17 335 2335 John Slough 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 20:59
24 18 334 2334 Nick Seffernick 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 21:00
25 19 359 2359 John Travers 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 21:07
26 20 281 2281 Bryce Messmann 9 AA GABRIEL RICHARD 21:10
27 21 357 2357 Andrew Halvorson 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 21:18
28 22 369 2369 Matt Guirey 9 ROYAL OAK SHRINE 21:19
29 340 2340 Aaron Lawrence 11 JONESVILLE 21:20
30 23 316 2316 Kellen Goggins 12 FLINT POWERS CATHOLIC 21:20
31 24 355 2355 Grant Ekstrom 11 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 21:25
32 25 306 2306 Sam Thompson BYRON 21:27
33 26 317 2317 Tim Humphreys 10 FLINT POWERS CATHOLIC 21:28
34 27 318 2318 Eric Johnson - FLINT POWERS CATHOLIC 21:31
35 28 351 2351 Blake Webber 10 SANFORD MERIDIAN 21:36
36 29 347 2347 Charles Ellithorpe 12 SANFORD MERIDIAN 21:36
37 30 352 2352 Jonas Leal 10 SANFORD MERIDIAN 21:37
38 31 371 2371 Conor O'Hara 10 ROYAL OAK SHRINE 21:45
39 390 2390 Spencer Stockfish 10 GRAND TRAVERSE ACADEMY 21:59
40 32 308 2308 Devon Pomeroy 10 CARO 22:09
41 33 370 2370 Declan Looney 10 ROYAL OAK SHRINE 22:14
42 34 329 2329 Scott Fitzgerald 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 22:21
43 35 310 2310 Jesse Wiederhold 10 CARO 22:24
44 36 368 2368 Declan Flood 11 ROYAL OAK SHRINE 22:24
45 37 350 2350 Travis Webb 11 SANFORD MERIDIAN 22:24
46 314 2314 Alex Day 10 EAST JACKSON 22:25
47 341 2341 Brady Goka 9 REESE 22:28
48 339 2339 Brandon Green 9 JONESVILLE 22:29
49 388 2388 Jacob Anderson 10 GRAND TRAVERSE ACADEMY 22:45
50 38 358 2358 Richard Melville 11 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 22:49
51 39 331 2331 Matt Munie 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 22:50
52 40 302 2302 Carson Rawles BYRON 22:58
53 362 2362 Ryan Zawodny 10 MARLETTE 22:59
54 41 284 2284 Peter Stumpo 0 AA GABRIEL RICHARD 23:02
55 42 349 2349 Casey Owens 11 SANFORD MERIDIAN 23:02
56 336 2336 Logan Root 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:06
57 43 293 2293 Josh Gangl BYRON 23:07
58 44 303 2303 Derek Root BYRON 23:09
59 353 2353 John Delampy 9 BISHOP FOLEY 23:10
60 45 289 2289 Josh Bentley BYRON 23:11
61 333 2333 Daniel Nowinski 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:13
62 384 2384 Mathieu Brenner 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 23:13
63 46 300 2300 Andre Pavanelli BYRON 23:19
64 361 2361 Andrew Clark 11 MARLETTE 23:21
65 391 2391 Richie Tarkowski 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 23:28
66 47 280 2280 Jack Klovski 11 AA GABRIEL RICHARD 23:28
67 389 2389 Cobin Larrence 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 23:33
68 385 2385 Garrett Makkonen 9 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 23:41
69 48 307 2307 Hal Hudson 9 CARO 23:44
70 49 397 2397 Brandon Kline 9 NEW LOTHROP 23:57
71 50 346 2346 Billy Bailey 10 SANFORD MERIDIAN 24:25
72 338 2338 George Zhu 9 JACKSON LUMEN CHRISTI 24:42
73 435 2435 Brandon Colbert REESE 24:50
74 51 365 2365 Daniel Carlin 11 ROYAL OAK SHRINE 24:51
75 387 2387 Nick Stevens 10 CHARYL STOCKWELL ACADEMY 25:06
76 381 2381 Luke Hoffman 9 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 25:09
77 52 294 2294 Evan Harris BYRON 25:51
78 53 400 2400 Hunter Wheeler 9 NEW LOTHROP 25:52
79 342 2342 Ian Houghtaling 10 REESE 25:59
80 54 366 2366 Jacob Warren 10 ROYAL OAK SHRINE 26:20
81 286 2286 Zaakir Hamzavi 9 ANN ARBOR GREENHILLS 26:35
82 285 2285 Tanwei Chen 11 ANN ARBOR GREENHILLS 26:40
83 304 2304 Branden Stull BYRON 27:06
84 55 309 2309 Reid Schmaltz 12 CARO 27:20
85 287 2287 Jack Urquhart 9 ANN ARBOR GREENHILLS 27:22
86 56 377 2377 Christian Post 9 SAUGATUCK 27:29
87 288 2288 Dakota Baker BYRON 28:00
88 57 399 2399 Brennan Vitous 9 NEW LOTHROP 28:57
89 298 2298 Greg Lieberman BYRON 30:11
90 296 2296 Jared Langston BYRON 30:38
91 58 394 2394 Jimmy Austin 9 NEW LOTHROP 31:09
92 291 2291 Rob Clements BYRON 31:46
93 402 2402 Gregory Kliffel 12 OUR LADY OF THE LAKES 32:11
94 301 2301 Jordan Ragnone BYRON 32:26
95 354 2354 Matt Ulicny 9 BISHOP FOLEY 32:35
96 59 396 2396 Bryce Gasper 12 NEW LOTHROP 34:21
97 382 2382 Jackson Kraepel 10 AUBURN HILLS OAKLAND CHRI 35:13
98 401 2401 Anthony Clark 10 OUR LADY OF THE LAKES 36:29
99 60 395 2395 Austin Birchmeier 9 NEW LOTHROP 36:55
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - JUNIOR VARSITY - DIVISION 1
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 38 3038 Tayler Warner MIDLAND 21:35
2 2 24 3024 Abby Forystek 10 LAKE ORION 21:38
3 3 25 3025 Bellina Gaskey 9 LAKE ORION 21:45
4 4 28 3028 Maddy Marquardt 12 LAKE ORION 22:03
5 5 45 3045 Abby Van Volkenberg 9 PINCKNEY 22:05
6 6 50 3050 Serena Sabuda 11 ROCHESTER ADAMS 22:05
7 7 87 3087 Olivia Haskin 9 TOLEDO WHITMER (OHIO) 22:08
8 8 48 3048 Jordyn Houle 9 ROCHESTER ADAMS 22:12
9 9 42 3042 Hailey Lenz 9 PINCKNEY 22:26
10 10 41 3041 Kelli Johnson 12 PINCKNEY 22:29
11 11 52 3052 Grace Vanden Bossche 9 ROCHESTER ADAMS 22:38
12 12 113 3113 Margaret McDonald - WHITE LAKE LAKELAND 22:45
13 13 29 3029 Nora Teagan 9 LAKE ORION 22:51
14 14 44 3044 Riley O'Keefe 9 PINCKNEY 22:52
15 15 114 3114 Haley Rathwell - WHITE LAKE LAKELAND 23:00
16 16 27 3027 Claire Marquardt 12 LAKE ORION 23:07
17 17 89 3089 Taylor Wohn 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 23:13
18 18 46 3046 Maureen Halpin 12 ROCHESTER ADAMS 23:14
19 19 49 3049 Ciara Krasovic 9 ROCHESTER ADAMS 23:16
20 20 85 3085 Serenity Chalmers 10 TOLEDO WHITMER (OHIO) 23:28
21 21 110 3110 Tiffany Azzo 11 WHITE LAKE LAKELAND 23:29
22 22 47 3047 Stephanie Heidel 9 ROCHESTER ADAMS 23:31
23 23 115 3115 Barbara Sammut 9 WHITE LAKE LAKELAND 23:41
24 24 375 3375 Kelly Eusebi 11 FARMINGTON HILLS MERCY 23:44
25 25 23 3023 Lauren Brennecke 9 LAKE ORION 23:48
26 26 90 3090 Rebecca Bussa 11 TROY ATHENS 24:07
27 27 51 3051 Natalie Stadwick 11 ROCHESTER ADAMS 24:08
28 28 40 3040 Hannah Hamilton 11 PINCKNEY 24:13
29 29 111 3111 Haley Bateman 12 WHITE LAKE LAKELAND 24:14
30 30 97 3097 Alyssa Lalko 10 TROY ATHENS 24:15
31 31 100 3100 Carmen Pripps 10 TROY ATHENS 24:18
32 32 39 3039 Becca Sutherland 11 PINCKNEY 24:20
33 33 30 3030 Kassi Bartz 11 MIDLAND 24:22
34 34 102 3102 Hannah Roll 10 TROY ATHENS 24:28
35 35 358 3358 Katie Phelps 11 WALLED LAKE CENTRAL 24:30
36 36 33 3033 Amanda Ingersoll 11 MIDLAND 24:32
37 37 83 3083 Lauren Amirhamzeh 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 24:42
38 38 31 3031 Michaela Carpenter 11 MIDLAND 24:48
39 39 13 3013 Maria Pyland 9 DAVISON 24:56
40 40 26 3026 Alex Bergquist 9 LAKE ORION 24:58
41 41 360 3360 Rachel Striks 11 WALLED LAKE CENTRAL 25:03
42 42 370 3370 Natalie Wilson 9 FARMINGTON HILLS MERCY 25:04
43 43 86 3086 Brittany Fitch 11 TOLEDO WHITMER (OHIO) 25:05
44 44 101 3101 Brianna Reeves 12 TROY ATHENS 25:10
45 45 98 3098 Jessica Krolik 12 TROY ATHENS 25:15
46 46 93 3093 Kendra Grulke 11 TROY ATHENS 25:16
47 47 369 3369 Elyse Baron 12 FARMINGTON HILLS MERCY 25:22
48 48 43 3043 Taylor Meck 11 PINCKNEY 25:23
49 49 359 3359 Erin McCarthy 11 WALLED LAKE CENTRAL 25:35
50 384 3384 Asha PINCKNEY 25:36
51 91 3091 Julia Douglas TROY ATHENS 25:38
52 50 362 3362 Shae Hoffman 11 WALLED LAKE CENTRAL 25:41
53 51 11 3011 Megan Martin 9 DAVISON 25:45
54 52 9 3009 Briana Kloeckner 11 DAVISON 25:47
55 53 361 3361 Ariel Wessenberg 11 WALLED LAKE CENTRAL 25:48
56 54 37 3037 Bree Ohlrich 11 MIDLAND 25:52
57 55 32 3032 Ella Colbert 9 MIDLAND 25:52
58 56 15 3015 Kayla Tear 11 DAVISON 25:53
59 5 3005 Lizzie Schmidt 9 ANN ARBOR SKYLINE 25:55
60 103 3103 Michelle Shen TROY ATHENS 25:59
61 57 366 3366 Taylor Wittington 11 WALLED LAKE CENTRAL 26:08
62 58 12 3012 Kayleigh McKenzie 9 DAVISON 26:11
63 59 372 3372 Danya Ziazadeh 11 FARMINGTON HILLS MERCY 26:15
64 107 3107 Ericka Vanmaele 9 WALLED LAKE WESTERN 26:16
65 60 88 3088 Morgan Murphy 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 26:20
66 61 34 3034 Emily Riley 12 MIDLAND 26:23
67 96 3096 Nancy Kast TROY ATHENS 26:24
68 92 3092 Stacey Gross TROY ATHENS 26:32
69 99 3099 Olivia Orlando TROY ATHENS 26:37
70 62 112 3112 Tricia Jacobs 10 WHITE LAKE LAKELAND 26:46
71 106 3106 Florencia Herradon 10 WALLED LAKE WESTERN 26:46
72 95 3095 Katie Kasnac TROY ATHENS 26:49
73 63 364 3364 Christina Azmy 11 WALLED LAKE CENTRAL 27:04
74 108 3108 Estefany Velasquez 12 WALLED LAKE WESTERN 27:05
75 35 3035 Julie Larose 11 MIDLAND 27:16
76 363 3363 Amy Vangieson 11 WALLED LAKE CENTRAL 27:28
77 365 3365 Emma Klaserner 11 WALLED LAKE CENTRAL 27:31
78 64 84 3084 Megan Buehler 12 TOLEDO WHITMER (OHIO) 27:38
79 65 14 3014 Grace Russell 11 DAVISON 27:41
80 2 3002 Finja Lueck 10 ANN ARBOR SKYLINE 27:48
81 36 3036 Elen Nartker 11 MIDLAND 27:48
82 66 371 3371 Zora Pullen 10 FARMINGTON HILLS MERCY 27:57
83 67 373 3373 Gloria Neumann 9 FARMINGTON HILLS MERCY 27:58
84 94 3094 Natalie Harris TROY ATHENS 29:24
85 4 3004 Samiksha Prakash 9 ANN ARBOR SKYLINE 30:41
86 68 374 3374 Asabea Kirkland 9 FARMINGTON HILLS MERCY 31:41
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - JUNIOR VARSITY - DIVISION 2
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 200 3200 Erin Herrgott PONTIAC NOTRE DAME PREP 22:21
2 2 204 3204 Savannah Pfeffer PONTIAC NOTRE DAME PREP 22:40
3 3 172 3172 Piper Wood 9 FLUSHING 23:06
4 4 149 3149 Katie Smith 10 CROSWELL LEXINGTON 23:36
5 5 167 3167 Caroline Hunt 9 FLUSHING 23:36
6 6 148 3148 Courtney Klaas 12 CROSWELL LEXINGTON 23:39
7 7 199 3199 Hannah Byrd PONTIAC NOTRE DAME PREP 23:45
8 8 147 3147 Paige Kasper 10 CROSWELL LEXINGTON 23:49
9 159 3159 Brenna Bleicher 9 FENTON 23:51
10 9 171 3171 Nicole Stead 9 FLUSHING 24:00
11 184 3184 Sara Nutter 12 ORTONVILLE BRANDON 24:02
12 10 377 3377 Lauren Malcsjumuk 10 RICHMOND 24:22
13 186 3186 Morgan Raby 10 ORTONVILLE BRANDON 24:35
14 11 19 3019 Kalie Grice 11 HOLLY 24:35
15 12 201 3201 Nina Michielutti PONTIAC NOTRE DAME PREP 24:37
16 13 380 3380 Alysson Ternam 10 RICHMOND 24:39
17 14 18 3018 Lauren Burnell 11 HOLLY 24:40
18 15 150 3150 Tori Strausser 11 CROSWELL LEXINGTON 24:50
19 16 175 3175 Frazier Kaitlyn 12 MARSHALL 24:50
20 17 379 3379 Carrie Maro 9 RICHMOND 24:55
21 116 3116 Gabrielle Cataldo 12 ALLEN PARK 24:56
22 18 145 3145 Miranda Coombs 9 CROSWELL LEXINGTON 24:59
23 19 20 3020 Haley Ruff 12 HOLLY 25:03
24 20 144 3144 Rachel Barbarich 12 CROSWELL LEXINGTON 25:09
25 21 177 3177 Hannah Koch 10 MARSHALL 25:12
26 22 376 3376 Brianna Jutila 11 RICHMOND 25:13
27 23 378 3378 Jordan Osterland 10 RICHMOND 25:18
28 24 202 3202 Emily Mulrenin PONTIAC NOTRE DAME PREP 25:22
29 185 3185 Mariah Palazzola 11 ORTONVILLE BRANDON 25:25
30 25 146 3146 Brittany Issac 9 CROSWELL LEXINGTON 25:31
31 26 168 3168 Justina McCormick 9 FLUSHING 25:37
32 130 3130 Tj Hinman 12 AUBURN HILLS AVONDALE 25:40
33 136 3136 Jennifer Morrish 12 BIRCH RUN 25:43
34 27 192 3192 Madison Glardon 10 OWOSSO 25:43
35 28 21 3021 Kaitlyn Weisdorfer 10 HOLLY 25:46
36 117 3117 Emily Lovasz 11 ALLEN PARK 25:48
37 131 3131 Alexandra Loyd 11 AUBURN HILLS AVONDALE 25:57
38 29 381 3381 Carissa Wilcox 9 RICHMOND 26:05
39 133 3133 Allison Silverman 11 AUBURN HILLS AVONDALE 26:15
40 208 3208 Isabel Boes 10 ST. CLAIR 26:18
41 120 3120 Natasha Sanchez 12 ALLEN PARK 26:21
42 30 124 3124 Annaliess Kielmann 10 ARMADA 26:21
43 165 3165 Alyssa Vogel 11 FENTON 26:24
44 161 3161 Jennifer Eisenbeis 9 FENTON 26:26
45 134 3134 Shayla Hartwick 9 BIRCH RUN 26:34
46 31 357 3357 Paige Grunwalt FLUSHING 26:40
47 32 174 3174 Samantha Jeffery 12 MARSHALL 26:43
48 33 169 3169 Crystal McDonald 9 FLUSHING 26:47
49 34 173 3173 Sarah Ashley 12 MARSHALL 26:51
50 35 193 3193 Braelyn Hill 9 OWOSSO 26:57
51 36 189 3189 Leah Croghan 11 OWOSSO 26:57
52 212 3212 Valeria Garcia Luna 10 STURGIS 26:57
53 37 121 3121 Kayla Genord 10 ARMADA 27:13
54 38 178 3178 Audrey Lewis 9 MARSHALL 27:20
55 39 179 3179 Asha Richie 10 MARSHALL 27:23
56 206 3206 Lindsey Fountain 11 ST. CLAIR 27:31
57 207 3207 Ellen Fitzmaurice 11 ST. CLAIR 27:32
58 40 122 3122 Alissa Gianferrara 12 ARMADA 27:49
59 41 382 3382 Leya Gonzalez 12 RICHMOND 27:59
60 42 123 3123 Leanne Pawkaczyk 12 ARMADA 28:11
61 383 3383 Kaitlyn Niebauer 12 RICHMOND 28:16
62 151 3151 Bethany Sexton 9 DEARBORN HEIGHTS ANNAPOLI 28:29
63 43 198 3198 Kayla Stambersky 10 OWOSSO 28:30
64 44 190 3190 Riley Gale 9 OWOSSO 28:31
65 45 127 3127 Mikaelyn Walker 10 ARMADA 28:36
66 138 3138 Brianna Tabit 9 BIRCH RUN 28:42
67 368 3368 Amanda Antal 9 DEARBORN HEIGHTS ANNAPOLI 28:52
68 46 125 3125 Girten Shayla 11 ARMADA 28:59
69 367 3367 Alexandra Clark 9 DEARBORN HEIGHTS ANNAPOLI 29:08
70 47 194 3194 Andrea Knight 12 OWOSSO 29:30
71 48 196 3196 Madeline Pappas 9 OWOSSO 29:54
72 49 176 3176 Roni Klingel 9 MARSHALL 30:02
73 50 126 3126 Alex Sehling 11 ARMADA 30:03
74 51 22 3022 Chelsea Zerwick 12 HOLLY 30:11
75 52 16 3016 Jessica Barnett 12 HOLLY 30:13
76 187 3187 Claudia Assid 10 OWOSSO 30:43
77 142 3142 Aby Hewitt 10 COLDWATER 30:53
78 137 3137 Mikayla Rigda 10 BIRCH RUN 31:36
79 214 3214 Denver Stevens 12 STURGIS 32:04
80 488 1488 Kelly Haskins 10 COLDWATER 34:25
81 213 3213 Jenifer Jurardo 9 STURGIS 34:43
2013 HOLLY CROSS COUNTRY INVITATIONAL
SATURDAY, SEPTEMBER 14, 2013
----------------------------------------------------------------------------
GIRL'S INDIVIDUAL RESULTS - JUNIOR VARSITY - DIVISION 3,4,5
----------------------------------------------------------------------------
Place TmPl Bib No. Name Cl School Time
===== ==== ==== ====== ===================== == ========================= =====
1 1 268 3268 Tayah Schuette 10 HANOVER-HORTON 21:57
2 2 264 3264 Natalie Purcell 10 FLINT POWERS CATHOLIC 22:33
3 3 262 3262 Natalie Nemer 11 FLINT POWERS CATHOLIC 23:02
4 4 259 3259 Allison Leshock 9 FLINT POWERS CATHOLIC 23:04
5 5 334 3334 Piper Harris 9 SAUGATUCK 23:09
6 6 333 3333 Audrey Flood 12 SAUGATUCK 23:11
7 7 245 3245 Jordyn Bradley 9 CLARE 23:17
8 8 258 3258 Haley Borrow 10 FLINT POWERS CATHOLIC 23:24
9 9 277 3277 Kelsey Daniels 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:28
10 10 329 3329 Mary Cappelletti 11 SAUGATUCK 23:33
11 11 260 3260 Madison Macksood 11 FLINT POWERS CATHOLIC 23:35
12 12 267 3267 Kayla Piloske 12 HANOVER-HORTON 23:41
13 13 220 3220 Audrey Towler 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 23:47
14 14 265 3265 Rachel Childs 9 HANOVER-HORTON 23:47
15 15 338 3338 Isabelle Van Wieren 11 SAUGATUCK 23:48
16 16 276 3276 Catherine Daly 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:57
17 17 249 3249 Makenzie Harmon 9 CLARE 23:57
18 18 291 3291 Melany Rochester 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 23:58
19 19 247 3247 Sam Gray 10 CLARE 23:59
20 20 221 3221 Maggie White 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 24:13
21 314 3314 Steviee Johnson 10 MARLETTE 24:15
22 21 285 3285 Sara Lefere 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 24:16
23 22 336 3336 Emily Pantellia 9 SAUGATUCK 24:18
24 23 287 3287 Blake Newman 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 24:19
25 24 269 3269 Savanna Wright 12 HANOVER-HORTON 24:21
26 325 3325 Katrina Tovar 11 SANDUSKY 24:22
27 25 273 3273 Brenna Coffman 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 24:30
28 26 261 3261 Mattie Milne 10 FLINT POWERS CATHOLIC 24:30
29 27 278 3278 Sydney Eder 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 24:33
30 28 339 3339 Rachel Wyngarden 10 SAUGATUCK 24:34
31 29 248 3248 Sarah Gray 9 CLARE 24:51
32 30 218 3218 Emily Messiter 12 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 25:01
33 308 3308 Alta Gillham 11 HOMER 25:07
34 292 3292 Hannah Sauter 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 25:16
35 290 3290 Sarah Richards 12 JACKSON LUMEN CHRISTI 25:18
36 31 244 3244 Ashley Boulis CLARE 25:27
37 32 327 3327 Sydnie Avery 9 SAUGATUCK 25:28
38 331 3331 Claire Conely 9 SAUGATUCK 25:29
39 33 256 3256 Olivia Walworth CLARE 25:29
40 293 3293 Pia Schnarkowski 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 25:31
41 328 3328 Allie Braschler 9 SAUGATUCK 25:33
42 279 3279 Kim Fox 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 25:41
43 300 3300 Shannon Kowalewski 11 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 25:44
44 34 255 3255 Megan Sheredy 10 CLARE 25:47
45 35 266 3266 Hailey Dielman 10 HANOVER-HORTON 25:57
46 272 3272 Michelle Chaney 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 26:04
47 36 349 3349 Krinn Eickholt 10 NEW LOTHROP 26:04
48 37 350 3350 Alivia Wilson 9 NEW LOTHROP 26:15
49 38 219 3219 Elisabeth Redpath 11 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 26:15
50 240 3240 Grace Branding 9 CARO 26:21
51 39 263 3263 Jennifer Pendell 12 FLINT POWERS CATHOLIC 26:29
52 40 215 3215 Melissa Moon 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 26:37
53 313 3313 Olivia Gierman 9 MARLETTE 26:48
54 41 356 3356 Claire Smith 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 26:50
55 42 344 3344 Theresa Andres 10 NEW LOTHROP 26:51
56 309 3309 Lauren Hamilton 10 HOMER 26:53
57 251 3251 Bethanie Jones CLARE 26:55
58 250 3250 Alexis Harton 9 CLARE 26:56
59 43 228 3228 Biana Uriostegui 10 BRONSON 26:58
60 294 3294 Anna Soltis 10 JACKSON LUMEN CHRISTI 27:01
61 44 233 3233 Jordan Goodrich BYRON 27:01
62 45 346 3346 Sidney Richardson 9 NEW LOTHROP 27:04
63 242 3242 Rita Schneider 12 CARO 27:09
64 46 237 3237 Sierra Richardson BYRON 27:10
65 315 3315 Tori Mock 12 MARLETTE 27:18
66 342 3342 Reeli Threet 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 27:21
67 47 345 3345 Rachel Carlton 12 NEW LOTHROP 27:21
68 243 3243 Hannah Bauman CLARE 27:22
69 341 3341 Claire Palmer 12 GRAND TRAVERSE ACADEMY 27:22
70 299 3299 Alyssa Donofrio 12 RIVERVIEW GABRIEL RICHARD 27:23
71 48 351 3351 Grace Carter 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 27:33
72 253 3253 Jillian Pappas CLARE 27:35
73 319 3319 Carolyn Chase 11 ROYAL OAK SHRINE 27:36
74 252 3252 Angelica Krueger CLARE 27:41
75 340 3340 Keely Olin 9 GRAND TRAVERSE ACADEMY 27:52
76 49 236 3236 Amanda Magnan BYRON 27:52
77 246 3246 Natalie Fedewa CLARE 27:58
78 50 225 3225 Julia Jiminez 10 BRONSON 28:05
79 51 348 3348 Lily Gatza 9 NEW LOTHROP 28:09
80 52 238 3238 Kate Vergin BYRON 28:15
81 53 222 3222 Deziree Alger 12 BRONSON 28:31
82 321 3321 Anna Timmis 9 ROYAL OAK SHRINE 28:31
83 54 223 3223 Briana Ballou 10 BRONSON 28:34
84 311 3311 Maame Addae 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 28:37
85 288 3288 Ellen Osterhaus 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 28:39
86 55 224 3224 Briana Billman 9 BRONSON 28:42
87 56 226 3226 Loretta Johnloz 9 BRONSON 28:43
88 57 347 3347 Katie Forsyth 11 NEW LOTHROP 28:50
89 58 239 3239 Morgan Wood BYRON 28:54
90 271 3271 Caitlin Brys 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 28:54
91 282 3282 Emma Hrebec 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 29:18
92 59 217 3217 Rebecca Lacroix 9 ANN ARBOR GABRIEL RICHARD 29:28
93 295 3295 Alyssa Reif 11 REESE 29:48
94 60 352 3352 Emma Fracassi 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 29:49
95 312 3312 Miriam Fraga 12 LAKE FOREST ACADEMY (IL) 29:50
96 61 234 3234 Hayden Iverson BYRON 29:52
97 304 3304 Brandi Robinson 10 SANFORD MERIDIAN 29:55
98 322 3322 Samatha Coon 10 SANDUSKY 30:27
99 302 3302 Haley Jackson 11 SANFORD MERIDIAN 30:28
100 332 3332 Victoria Demerest 9 SAUGATUCK 30:58
101 330 3330 Soutine Cassasanto-Zi 10 SAUGATUCK 31:00
102 62 229 3229 Kaylea Biland BYRON 31:09
103 303 3303 Meghan McHenry 11 SANFORD MERIDIAN 31:21
104 310 3310 Kristen Rafferty 10 HOMER 31:39
105 298 3298 Megan Weber 12 REESE 31:50
106 63 353 3353 Hannah Garlington 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 33:23
107 323 3323 Jessica Paling 10 SANDUSKY 33:42
108 307 3307 Ellie Ward 9 BISHOP FOLEY 34:10
109 306 3306 Savannah Sloan 9 BISHOP FOLEY 34:12
110 274 3274 Rachelle Crance 11 JACKSON LUMEN CHRISTI 35:49
111 235 3235 Kourtnee Jury BYRON 35:56
112 420 1420 Hannah Landschoot 10 KIMBALL LANDMARK 36:31
113 335 3335 Erika Maurer 10 SAUGATUCK 37:03
114 64 355 3355 Hadley Hoover 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 40:13
115 65 354 3354 Caroline Hall 9 SOUTHFIELD CHRISTIAN 40:13
Like·Comment·Share·E-mail·254857 views
|